Smajlíky vydají za tisíc slov. Lidé, kteří je používají, mají více sexu, tvrdí vědci

Magazín Magazín
21. 8. 2019 17:00
Smajlíky v konverzaci jsou známkou hlubší konverzace a lidé, kteří je používají, mají více sexu. Zjistil to tým amerických vědců, který provedl výzkum na vzorku 5000 dobrovolníků.
"Díky smajlíkům jsou mé zprávy více osobité," byla jedna z variant, kterou lidé uváděli v dotazníku.
"Díky smajlíkům jsou mé zprávy více osobité," byla jedna z variant, kterou lidé uváděli v dotazníku. | Foto: Shutterstock

Studie, kterou zveřejnil vědecký časopis PLOS One, zkoumala souvislost mezi smajlíky a tím, jestli lidé randí a mají sex.

Výzkum nese název "Mají hodnotu tisíců slov: Smajlíci jako účinný nástroj k navázání partnerství" a vědci jím chtěli zjistit, jestli emotikony mohou lidem pomoct k navázání hlubšího a intimnějšího vztahu.

A podle studie jsou lidé, kteří své emoce vyjadřují prostřednictvím "emoji", úspěšnější v lovu partnerů.

Výzkum probíhal přes dotazník a respondenti měli zaškrtnout důvod, proč na psané zprávy reagují smajlíky. Možnosti byly následující: "Dodávají mé zprávě osobitost", "Je pro mě jednoduší vyjádřit své emoce", "Jsou rychlejší a účinnější než psaná slova" nebo "Je to trendy, všichni je používají".

Lidé rovněž odpovídali na otázku, kolik měli v uplynulých 12 měsících rande a sexuálních styků. Výsledek podle vědců ukázal, že ti, kteří smajlíky nahrazují psaná slova, chodili častěji na schůzky, které skončily sexuálním aktem, píše server LADbible.

Podívejte se také na video: Třeštíkovy: Páry žijí v nejistotě, ale už se nebojí rozvést, dřív se braly kvůli bytu

Manželské etudy: Nová generace řeší problémy mladých párů, spolupracujeme více než 6 let, důvěra musí být na obou stranách, říká Hana Třeštíková | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy