Smajlíky vydají za tisíc slov. Lidé, kteří je používají, mají více sexu, tvrdí vědci

Magazín Magazín
21. 8. 2019 17:00
Smajlíky v konverzaci jsou známkou hlubší konverzace a lidé, kteří je používají, mají více sexu. Zjistil to tým amerických vědců, který provedl výzkum na vzorku 5000 dobrovolníků.
"Díky smajlíkům jsou mé zprávy více osobité," byla jedna z variant, kterou lidé uváděli v dotazníku.
"Díky smajlíkům jsou mé zprávy více osobité," byla jedna z variant, kterou lidé uváděli v dotazníku. | Foto: Shutterstock

Studie, kterou zveřejnil vědecký časopis PLOS One, zkoumala souvislost mezi smajlíky a tím, jestli lidé randí a mají sex.

Výzkum nese název "Mají hodnotu tisíců slov: Smajlíci jako účinný nástroj k navázání partnerství" a vědci jím chtěli zjistit, jestli emotikony mohou lidem pomoct k navázání hlubšího a intimnějšího vztahu.

A podle studie jsou lidé, kteří své emoce vyjadřují prostřednictvím "emoji", úspěšnější v lovu partnerů.

Výzkum probíhal přes dotazník a respondenti měli zaškrtnout důvod, proč na psané zprávy reagují smajlíky. Možnosti byly následující: "Dodávají mé zprávě osobitost", "Je pro mě jednoduší vyjádřit své emoce", "Jsou rychlejší a účinnější než psaná slova" nebo "Je to trendy, všichni je používají".

Lidé rovněž odpovídali na otázku, kolik měli v uplynulých 12 měsících rande a sexuálních styků. Výsledek podle vědců ukázal, že ti, kteří smajlíky nahrazují psaná slova, chodili častěji na schůzky, které skončily sexuálním aktem, píše server LADbible.

Podívejte se také na video: Třeštíkovy: Páry žijí v nejistotě, ale už se nebojí rozvést, dřív se braly kvůli bytu

Manželské etudy: Nová generace řeší problémy mladých párů, spolupracujeme více než 6 let, důvěra musí být na obou stranách, říká Hana Třeštíková | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy