Škromach v bazénku vyzval k zapálení ohňů. Kdo chce zapalovat, musí sám hořet, reagují lidé

Magazín Magazín
3. 8. 2016 15:59
Zdeněk Škromach ve svém internetovém pořadu Hovory pana Selfie tentokrát promluvil o vínu, škvarcích, tradicích a migraci. Sociálnědemokratický senátor rovněž vyzval k zapálení ohňů, čímž měl na mysli oheň ve svíčkách a petrolejkách, jak později upřesnil. Na minutové video od středečního rána reagují lidé na sociálních sítích. „Opilý jsem nebyl," popřel Škromach.
Zdeněk Škromach - Hovory pana Selfie | Video: YouTube

Zdeněk Škromach v úterý promluvil k národu. Ve večerní hodině nahrál na YouTube video ze svého věhlasného bazénku, který tentokrát osvětloval pouze plamen hořící louče.

Občanům prozradil, že prožil krásný večer s moravským vínem a škvarky, a dodal, že se nehodlá integrovat. 

„Máte pocit, že naše tradice jsou ohroženy? Zapalte ohně a dejte najevo, že my se svých tradic nevzdáme. Ti, kdo přichází, ať se přizpůsobí. My jsme tady doma,“ řekl místopředseda Senátu rozvláčným hlasem, který podbarvovala dramatická hudba.

Video má od zveřejnění necelých 1000 zhlédnutí a rozpoutala se pod ním vášnivá diskuze. Většinu uživatelů zarazilo, že je Zdeněk Škromach v podnapilém stavu.

„To bych se utopil v bazénku. Bylo to přihlášení se moravského patriota k moravským tradicím,“ dementoval Škromach pro iDnes.cz, že by jiskry v jeho očích byly z alkoholu.

Výzvou k zapálení ohňů měl na mysli, aby si lidé zapálili svíčku nebo petrolejku a o jeho slovech popřemýšleli.

„Vidím, že médiím nic neunikne. Jen si vyberou, co se jim hodí. Hlavní motto je: My se svých tradic nevzdáme! My se nebudeme integrovat! My jsme tady doma,“ zopakoval ve středu odpoledne na svém Facebooku a popřál všem „sluníčkový den“. Dodal, že se těší na reakce.

Ty na sebe nenechaly dlouho čekat, lidé na Twitteru a Facebooku od středečního rána glosují senátorovo video:

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy