Skládáme zpět prezidentskou standartu, kterou rozstříhala skupina Ztohoven. Pomůžete nám?

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 30. 6. 2016 12:15
Majitelé kousků údajného originálu prezidentské standarty ze střechy Pražského hradu se začínají chlubit svým úlovkem na sociálních sítích. Nakolik se z těchto virtuálních částí podaří zpět složit vlajku prezidenta republiky? A byly vůbec distribuované kusy z prezidentské standarty, či dokonce z jejího originálu ze střechy Pražského hradu?
Skupina Ztohoven ukazuje na Facebooku díl s částí lví hlavy.
Skupina Ztohoven ukazuje na Facebooku díl s částí lví hlavy. | Foto: Ztohoven

Skupina Ztohoven pokračuje v projektu Prezidentovo špinavé prádlo. Ten dle jejích slov "reflektoval úroveň českého prezidenta záměnou jeho standarty za obří červené trenky, symbolizující jeho styl i pro-diktátorské tendence". Standartu si ponechala, původně tvrdila, že ji odnesl vítr.

Na tuto akci navazuje projekt Decentralizace moci. Tu skupina Ztohoven symbolicky decentralizovala tím, že údajný originál prezidentské standarty měla rozdělit na 1152 kousků, propojených bitcoinovou sítí.

Každý fragment tak má svou hodnotu, od pěti do patnácti set korun, dohromady je to 35 tisíc korun, tedy soudem vyčíslená cena vlajky. S dílky údajné standarty, nalepených na papíře s vysvětlujícím textem a privátním a veřejným klíčem, se distributoři rozjeli do krajských měst.

Majitelé kousků údajného originálu prezidentské standarty ze střechy Pražského hradu se začínají chlubit svým úlovkem na sociálních sítích. Nakolik se z těchto virtuálních částí podaří zpět složit vlajku prezidenta republiky?

Mezi občany se zatím objevily pouze červené, bílé a modré díly. Spekuluje se o tom, zda jde vůbec o prezidentskou standartu. A pakliže ano, zda se jedná o originál z Pražského hradu. Některé lidi zaráží příliš tenká látka jako z laciných vlajek.

Teplický radní a člen TOP 09 Dominik Feri dostal i kus se zlatým dílem. V prvních dnech se na sociálních sítích neobjevil žádný díl se státním znakem ani s nápisem "Pravda vítězí".

Přišel vám také kus rozstříhané standarty? Pošlete nám jeho fotku na [email protected].

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy