Skládáme zpět prezidentskou standartu, kterou rozstříhala skupina Ztohoven. Pomůžete nám?

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 30. 6. 2016 12:15
Majitelé kousků údajného originálu prezidentské standarty ze střechy Pražského hradu se začínají chlubit svým úlovkem na sociálních sítích. Nakolik se z těchto virtuálních částí podaří zpět složit vlajku prezidenta republiky? A byly vůbec distribuované kusy z prezidentské standarty, či dokonce z jejího originálu ze střechy Pražského hradu?
Skupina Ztohoven ukazuje na Facebooku díl s částí lví hlavy.
Skupina Ztohoven ukazuje na Facebooku díl s částí lví hlavy. | Foto: Ztohoven

Skupina Ztohoven pokračuje v projektu Prezidentovo špinavé prádlo. Ten dle jejích slov "reflektoval úroveň českého prezidenta záměnou jeho standarty za obří červené trenky, symbolizující jeho styl i pro-diktátorské tendence". Standartu si ponechala, původně tvrdila, že ji odnesl vítr.

Na tuto akci navazuje projekt Decentralizace moci. Tu skupina Ztohoven symbolicky decentralizovala tím, že údajný originál prezidentské standarty měla rozdělit na 1152 kousků, propojených bitcoinovou sítí.

Každý fragment tak má svou hodnotu, od pěti do patnácti set korun, dohromady je to 35 tisíc korun, tedy soudem vyčíslená cena vlajky. S dílky údajné standarty, nalepených na papíře s vysvětlujícím textem a privátním a veřejným klíčem, se distributoři rozjeli do krajských měst.

Majitelé kousků údajného originálu prezidentské standarty ze střechy Pražského hradu se začínají chlubit svým úlovkem na sociálních sítích. Nakolik se z těchto virtuálních částí podaří zpět složit vlajku prezidenta republiky?

Mezi občany se zatím objevily pouze červené, bílé a modré díly. Spekuluje se o tom, zda jde vůbec o prezidentskou standartu. A pakliže ano, zda se jedná o originál z Pražského hradu. Některé lidi zaráží příliš tenká látka jako z laciných vlajek.

Teplický radní a člen TOP 09 Dominik Feri dostal i kus se zlatým dílem. V prvních dnech se na sociálních sítích neobjevil žádný díl se státním znakem ani s nápisem "Pravda vítězí".

Přišel vám také kus rozstříhané standarty? Pošlete nám jeho fotku na [email protected].

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy