Špatný sex i malé kuře. To jsou kuriózní stížnosti turistů

ČTK ČTK
18. 6. 2014 11:00
Singapurské ministerstvo zahraničí varuje své občany, aby nezatěžovali ambasády nesmyslnými požadavky.
Singapurci řeší přes ambasádu nejnemožnější problémy.
Singapurci řeší přes ambasádu nejnemožnější problémy. | Foto: Thinkstock

Singapur – Městský stát v jihovýchodní Asii apeluje na své obyvatele, aby nezneužívali konzulátní služby. Zároveň také zveřejnil přehled kuriózních požadavků, aby dokázal, jak může, co vše po nich občané požadují.

Jistý muž například telefonoval a žádal zásah singapurského
ministerstva zahraničí, protože nebyl spokojený se sexuálními službami, za které si v cizině zaplatil. "Museli jsme mu říct, že s tím mu ministerstvo opravdu nepomůže," uvedl ministr zahraničí K. Shanmugam.

Odmítli zasáhnout také v případě muže, který si stěžoval na diskriminaci, protože v neupřesněné cizí zemi dostal v provozovně KFC "menší kousky kuřete než místní lidé".

Další volající žádal, aby úředníci na konzulátu přesvědčili ženu, do které se během pobytu v zahraničí zamiloval, aby se rozvedla a vzala si jeho. "Chceme, aby se Singapurci ženili, vdávali a měli děti, ale má to své hranice," poznamenal ministr.

Singapur má kolem tří milionu obyvatel, pro které je k dispozici 49 zahraničních diplomatických úřadů a 30 honorárních konzulů. V roce 2013 Singapurci celkem uskutečnili sedm milionů cest do zahraničí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy