Špatný sex i malé kuře. To jsou kuriózní stížnosti turistů

ČTK ČTK
18. 6. 2014 11:00
Singapurské ministerstvo zahraničí varuje své občany, aby nezatěžovali ambasády nesmyslnými požadavky.
Singapurci řeší přes ambasádu nejnemožnější problémy.
Singapurci řeší přes ambasádu nejnemožnější problémy. | Foto: Thinkstock

Singapur – Městský stát v jihovýchodní Asii apeluje na své obyvatele, aby nezneužívali konzulátní služby. Zároveň také zveřejnil přehled kuriózních požadavků, aby dokázal, jak může, co vše po nich občané požadují.

Jistý muž například telefonoval a žádal zásah singapurského
ministerstva zahraničí, protože nebyl spokojený se sexuálními službami, za které si v cizině zaplatil. "Museli jsme mu říct, že s tím mu ministerstvo opravdu nepomůže," uvedl ministr zahraničí K. Shanmugam.

Odmítli zasáhnout také v případě muže, který si stěžoval na diskriminaci, protože v neupřesněné cizí zemi dostal v provozovně KFC "menší kousky kuřete než místní lidé".

Další volající žádal, aby úředníci na konzulátu přesvědčili ženu, do které se během pobytu v zahraničí zamiloval, aby se rozvedla a vzala si jeho. "Chceme, aby se Singapurci ženili, vdávali a měli děti, ale má to své hranice," poznamenal ministr.

Singapur má kolem tří milionu obyvatel, pro které je k dispozici 49 zahraničních diplomatických úřadů a 30 honorárních konzulů. V roce 2013 Singapurci celkem uskutečnili sedm milionů cest do zahraničí.

 

Právě se děje

Další zprávy