Simulátory Airbusu a Boeingu tančily swing: Unikátní představení v hangáru

Simulátory Airbusu a Boeingu tančily swing: Unikátní představení v hangáru
Takto vypadají simulátory pro Boeing 737 Max (vpředu) a Airbus A320neo.
Takto vypadá pracoviště pilotů v Airbusu A320.
Za sedadly pilotů jsou v simulátoru počítače. Nastavují se na nich nejrůznější letové situace, které musí piloti umět zvládat.
Za okny je vidět simulované pražské letiště.
Foto: Tomáš Vocelka
Na pražském letišti se odehrálo unikátní představení. Velké profesionální simulátory dopravních letadel si tam zatančily swing. Tanec dvou strojů v celkové hodnotě kolem půl miliardy korun byl součástí jejich slavnostního uvedení do provozu. Piloti se na nich budou školit na letadla Boeing 737 Max a Airbus A320neo. Video si můžete prohlédnout níže ve článku nebo na konci fotogalerie.

Video: simulátory Boeingu a Airbusu tančí swing:

Nové simulátory na letišti tančí v rytmu swingu | Video: Tomáš Vocelka

Letové výcvikové středisko Czech Aviation Training Centre uvedlo do provozu dva nové letové simulátory pro výcvik pilotů. Jsou zaměřeny na momentálně nejrozšířenější letadla pro středně dlouhé vzdálenosti. Jeden ze simulátorů je nastaven pro letadla Boeing 737 Max (ta zatím nesmí po nehodách v Etiopii a Indonésii létat, ale brzy se zřejmě vrátí do provozu). Na druhém simulátoru, který je konfigurován pro letoun Airbus A320ceo a A320neo, se mohou cvičit piloti pro stroje Airbus A319, A320 a A321. Více informací najdete ve fotogalerii:

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy