Simulátory Airbusu a Boeingu tančily swing: Unikátní představení v hangáru

Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka ČTK Tomáš Vocelka, ČTK
5. 10. 2019 16:28
Na pražském letišti se odehrálo unikátní představení. Velké profesionální simulátory dopravních letadel si tam zatančily swing. Tanec dvou strojů v celkové hodnotě kolem půl miliardy korun byl součástí jejich slavnostního uvedení do provozu. Piloti se na nich budou školit na letadla Boeing 737 Max a Airbus A320neo. Video si můžete prohlédnout níže ve článku nebo na konci fotogalerie.

Video: simulátory Boeingu a Airbusu tančí swing:

Nové simulátory na letišti tančí v rytmu swingu | Video: Tomáš Vocelka

Letové výcvikové středisko Czech Aviation Training Centre uvedlo do provozu dva nové letové simulátory pro výcvik pilotů. Jsou zaměřeny na momentálně nejrozšířenější letadla pro středně dlouhé vzdálenosti. Jeden ze simulátorů je nastaven pro letadla Boeing 737 Max (ta zatím nesmí po nehodách v Etiopii a Indonésii létat, ale brzy se zřejmě vrátí do provozu). Na druhém simulátoru, který je konfigurován pro letoun Airbus A320ceo a A320neo, se mohou cvičit piloti pro stroje Airbus A319, A320 a A321. Více informací najdete ve fotogalerii:

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy