Letadlo nouzově přistávalo. Cestující si dělali selfíčka

jaz
24. 7. 2015 10:21
Během problémů na palubě letadla se mezi vyděšenými cestujícími našli i jedinci, kteří aktualizovali profily na sociálních sítích, kam dávali selfíčka s kyslíkovými maskami.
Foto: Twitter

Denver – Krátce po startu letadla United Airlines číslo 447 z Denveru do Los Angeles se několika pasažérům udělalo nevolno. Kvůli poklesu tlaku v kabině a ztrátě kyslíku uvolnila posádka kyslíkové masky a piloti nasměrovali let na nouzové přistání. Přestože lidé v letadle postupně omdlévali, trojice mladíků si pořizovala na celou událost památku, píše web Mashable.

Třem mužům na palubě Airbusu A320 se tak povedlo dostat se svými autoportréty do světových médií.

"Nouzové přistání v Coloradu na letu United Airlines. Málo chlapů zůstane statečnými, když jim nad hlavami vypadnou kyslíkové masky," napsal ke své fotce z paluby letadla jeden z pasažérů. Za svou statečnou fotku si na sociální síti vysloužil přes tisíc lajků.

Jak později řekl serveru Mashable, letušky po zkolabování jednoho z cestujících oznámily ostatním, že jsou na palubě problémy s poklesem kyslíku. Následně zkolabovalo dalších pět lidí.

"Vzhledem ke zdravotním problémům na palubě byl let přesměrován a přistál bezpečně krátce po vzletu z Denveru," řekl mluvčí United Airlines s tím, že tým techniků hned zkoumal, zda nedošlo k poruše.

Po nouzovém přistání na cestující už čekaly zásahové vozy a sanitky, které odvezly několik lidí do nemocnice. O vážnosti situace také svědčí fakt, že na palubu jako první vstoupili hasiči ve speciálních oblecích a kyslíkových maskách.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy