Letadlo nouzově přistávalo. Cestující si dělali selfíčka

jaz
24. 7. 2015 10:21
Během problémů na palubě letadla se mezi vyděšenými cestujícími našli i jedinci, kteří aktualizovali profily na sociálních sítích, kam dávali selfíčka s kyslíkovými maskami.
Foto: Twitter

Denver – Krátce po startu letadla United Airlines číslo 447 z Denveru do Los Angeles se několika pasažérům udělalo nevolno. Kvůli poklesu tlaku v kabině a ztrátě kyslíku uvolnila posádka kyslíkové masky a piloti nasměrovali let na nouzové přistání. Přestože lidé v letadle postupně omdlévali, trojice mladíků si pořizovala na celou událost památku, píše web Mashable.

Třem mužům na palubě Airbusu A320 se tak povedlo dostat se svými autoportréty do světových médií.

"Nouzové přistání v Coloradu na letu United Airlines. Málo chlapů zůstane statečnými, když jim nad hlavami vypadnou kyslíkové masky," napsal ke své fotce z paluby letadla jeden z pasažérů. Za svou statečnou fotku si na sociální síti vysloužil přes tisíc lajků.

Jak později řekl serveru Mashable, letušky po zkolabování jednoho z cestujících oznámily ostatním, že jsou na palubě problémy s poklesem kyslíku. Následně zkolabovalo dalších pět lidí.

"Vzhledem ke zdravotním problémům na palubě byl let přesměrován a přistál bezpečně krátce po vzletu z Denveru," řekl mluvčí United Airlines s tím, že tým techniků hned zkoumal, zda nedošlo k poruše.

Po nouzovém přistání na cestující už čekaly zásahové vozy a sanitky, které odvezly několik lidí do nemocnice. O vážnosti situace také svědčí fakt, že na palubu jako první vstoupili hasiči ve speciálních oblecích a kyslíkových maskách.

 

Právě se děje

Další zprávy