Letadlo nouzově přistávalo. Cestující si dělali selfíčka

jaz
24. 7. 2015 10:21
Během problémů na palubě letadla se mezi vyděšenými cestujícími našli i jedinci, kteří aktualizovali profily na sociálních sítích, kam dávali selfíčka s kyslíkovými maskami.
Foto: Twitter

Denver – Krátce po startu letadla United Airlines číslo 447 z Denveru do Los Angeles se několika pasažérům udělalo nevolno. Kvůli poklesu tlaku v kabině a ztrátě kyslíku uvolnila posádka kyslíkové masky a piloti nasměrovali let na nouzové přistání. Přestože lidé v letadle postupně omdlévali, trojice mladíků si pořizovala na celou událost památku, píše web Mashable.

Třem mužům na palubě Airbusu A320 se tak povedlo dostat se svými autoportréty do světových médií.

"Nouzové přistání v Coloradu na letu United Airlines. Málo chlapů zůstane statečnými, když jim nad hlavami vypadnou kyslíkové masky," napsal ke své fotce z paluby letadla jeden z pasažérů. Za svou statečnou fotku si na sociální síti vysloužil přes tisíc lajků.

Jak později řekl serveru Mashable, letušky po zkolabování jednoho z cestujících oznámily ostatním, že jsou na palubě problémy s poklesem kyslíku. Následně zkolabovalo dalších pět lidí.

"Vzhledem ke zdravotním problémům na palubě byl let přesměrován a přistál bezpečně krátce po vzletu z Denveru," řekl mluvčí United Airlines s tím, že tým techniků hned zkoumal, zda nedošlo k poruše.

Po nouzovém přistání na cestující už čekaly zásahové vozy a sanitky, které odvezly několik lidí do nemocnice. O vážnosti situace také svědčí fakt, že na palubu jako první vstoupili hasiči ve speciálních oblecích a kyslíkových maskách.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy