Sedmičlenná rodina spí v jedné posteli. Je to pro nás to nejlepší, odmítají kritiku okolí

jaz
22. 10. 2015 8:20
Americká rodina již nějakou dobu každou noc usíná ve speciálně upravené posteli, aby si mohla být co nejblíže. Snímek ze společné ložnice koluje po sociálních sítích a kromě nadšených reakcí vyvolává i kritiku a nechápavé reakce. "Je to jen postel. Je to postel a my v ní spíme. Je zajímavá, zábavná a děti si v ní užijí," vysvětluje matka pěti dětí, která se svým manželem vyřešila neustálé noční cestování svých ratolestí.
Foto: Elizabeth Boyce / Facebook

Dallas – Manželé Elizabeth a Tom Boyce se na Instagramu pochlubili se svou speciálně upravenou postelí, do které se vejde všech jejich pět dětí.

Během pár hodin nasbírala fotografie přes 30 tisíc lajků. Od té doby rodina čelí tlaku médií ohledně výchovy dětí i jejich intimního života. Většina lidí ale jejich společnou ložnici obdivuje, proto Tom, který je částečně jejím autorem, zveřejnil návod na sestavení.

Rodina je kvůli Elizabeth, která se živí fotografováním, velmi často na cestách. Ve svém karavanu tak tráví hodně času a určité zvyklosti si z cest poté přenáší i do běžného života. Děti si tolik navykly spát na malém prostoru se svými rodiči, že poté doma většinu noci procestovaly mezi svým pokojem a ložnicí rodičů.

Boj s plačícími ratolestmi tak Elizabeth a Tom brzy vzdali a vyrazili do jedné známé švédské nábytkářské společnosti a nakoupili postele, které sestavili tak, aby si byli co nejblíže. K nejmenším dětem se přidaly i ty starší a ve výsledku spí celá sedmičlenná rodina na dvou patrových palandách a několika matracích.

"Chtěla jsem se ujistit, že každé dítě má svůj malý prostor samo pro sebe. Pověsili jsme závěsy a přidali malá světýlka, aby byla zábava," řekla ABC News Elizabeth s tím, že palandy skrývají postranní úkryty pro starší děti a nechybí ani noční stolky a vestavěné regály pro drobné věci.

"Je to jen postel. Je to postel a my v ní spíme. Ale je zajímavá, zábavná a děti si v ní užijí. Neočekávám, že to bude mít dlouhého trvání, ale je to teď pro nás to nejlepší," řekl Tom o lůžku, které je vyšlo v přepočtu na necelé dva tisíce korun.

Elizabeth na svém blogu nazvaném Wandering The World Below musela vysvětlovat, jak je možné, že se navzájem nebudí, jaký má rodina režim nebo zda dávají dětem dostatečný prostor.

Mnohé otázky se týkaly také jejich intimního života. "Myslím, že se na to vlastně vůbec neptáte, ale dobře, odpověď je jednoduchá. Sex nemusí být jen v posteli," uzavřela.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 5 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy