Rusko má novou hvězdu. Kocoura, který vyjedl lahůdkářství

Alexandra Malachovská Alexandra Malachovská
12. 12. 2014 21:00
Mlsný kocour snědl kalmara, platýse a roztrhal balíky s mořskými delikatesami. Škoda se odhaduje na 24 tisíc korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

MoskvaRuská média mají novou zvířecí celebritu. O "řádění" kocoura ve výloze rybích lahůdek informovaly významné státní i soukromé televize, agentury i internetové servery.

Škody za desítky tisíc rublů měl zvířecí gurmán způsobit na letišti v ruském Vladivostoku, kde vnikl do prodejny s mořskými plody a rozdrásal tam balíčky drahých potravin.

Mlsného kocoura natočili cestující na letišti v ruském Vladivostoku.
Mlsného kocoura natočili cestující na letišti v ruském Vladivostoku. | Video: YouTube

"Snědl kalmara a platýse a roztrhal balíky s chobotnicí a dalšími delikatesami. Zbytek pokousal a pošlapal," popsala novinářům incident majitelka obchodu Rybí ostrůvek Irina Kuzminová. Podle ní se celá produkce musela vyhodit. Škody odhaduje na částku 63 tisíc rublů (zhruba 24 tisíc korun).

Cestující, kteří prý kocoura s měkkýšem v zubech nachytali, natočili řádění mlsouna na telefon. Teprve poté upozornili na škodnou prodavače. Není jasné, jak se zrzek do prostoru letiště dostal, ani proč si ho nevšiml personál. Podle agentury Interfax po incidentu zase zmizel.

Kocour je místní celebritou

Tisková služba vladivostockého letiště uvedla, že přítomnost zvířat v prostorách terminálu je zakázaná. Pravidelně se tam provádí deratizace a je prý vyloučeno, že by se tam ocitl toulavý kocour. Zaměstnanci letiště tak mají za to, že mazlíček možná utekl majiteli, který jej převážel. Obchodníci ovšem tvrdí, že zvířátko žije na ulici a občas zavítá do terminálu.

Majitelka obchodu požaduje úhradu škody po správě letiště. Zástupci terminálu však tvrdí, že si svou produkci měla hlídat sama. "Nejsou zcela jasné okolnosti, za kterých se kocour dostal do výlohy. Obchod se zavírá roletou a zavřeny by měly být také chladírenské boxy. Domníváme se, že obchod měl zajistit bezpečnostní ochranu pro svou produkci," uvedla tisková služba.

Podle agentury Ria Novosti si video s kocourem na YouTube prohlédlo vzápětí po zveřejnění více než půl milionu uživatelů. Zpráva o jeho "řádění" si prý získala stejnou pozornost, jako informace o pohybu kursu dolaru k rublu nebo o vývoji ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. "Lidé touží po pozitivních zprávách," napsala agentura PrimaMedia.ru.

Státní televize Rossija 24 dokonce "banální" události ve Vladivostoku věnovala večerní komentář.

Poradce ruského premiéra, bývalý hlavní hygienik Gennadij Oniščenko, pak v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Govorit Moskva vyzval ke shovívavosti vůči zvířeti. "Není třeba ho utrácet. Nemůže za to, že je takový… Z hlediska jeho mentality a etiky se nijak neprovinil," řekl zcela vážně.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy