Kup Jeleně psa, zavelel Putin. Důstojník jeho rozkaz splnil

ČTK ČTK
21. 4. 2015 20:20
Ruský důstojník ženě koupil štěně vzácné rasy Welsh Corgie Pembroke, jak zavelel Vladimir Putin.
Velškorgi pembroke
Velškorgi pembroke | Foto: Pmuths1956 / Wikimedia Commons

Moskva - Ruský plukovník Boris Fadějev z Rostova na Donu koupil své manželce Jeleně štěně, jak si choť přála a jak to minulý týden dala najevo v přímém televizním přenosu během rozhovoru s prezidentem Vladimirem Putinem. Putin jako vrchní velitel ozbrojených sil dal plukovníkovi v záloze najevo, že psa by koupit měl.

"Manžel o víkendu u místního obchodníka pořídil štěně vzácné rasy Welsh Corgie Pembroke neboli Velškorgi pembroke," prozradila Jelena Fadějevová podle agentury Interfax novinářům. Nový přírůstek, nazvaný Goša, se prý už stihl uvelebit v novém domově.

Dříve si dáma stěžovala na manželovu neústupnost, že "je to chlap s železnou vůlí, jako všichni naši stateční vojáci". A tak jedinou naději na vítězství v domácím sporu o psa vložila do Putina, protože muž "nemůže odmítnout splnit rozkaz vrchního velitele".

"Můžeme společně poprosit Borise, aby ženě vyšel vstříc, ale Jelena by mohla říct Borisovi, že 'nechci psa, udělejme to tak, jak si přeješ'. Jsem přesvědčen, že pak Boris koupí Jeleně nejen psa, ale i slona," rozlouskl spor Putin.

Na Putina se ruští občané během každoročních televizních debat s národem obracejí jako k nejvyšší autoritě, která jako jediná v zemi je schopna vyřešit desítky přání a problémů, často okrajového nebo místního významu.

 

Právě se děje

Další zprávy