reklama
 
 

Thajsko vyhlásilo boj alkoholu za volantem. Řidiči si odpykají tresty v nemocničních márnicích

14. 4. 2016 12:25
Thajsko bojuje s neustálým nárůstem počtu smrtelných nehod pod vlivem alkoholu. Během tradičních novoročních oslav zemřou každou hodinu na tamních silnicích dva lidé, dalších 160 je zraněno. Řidiči, kteří budou za volantem přistiženi s alkoholem v krvi, si budou v budoucnu trest odpykávat v nemocničních márnicích.

Thajská vláda přišla s originálním návrhem, jak snížit vysoký počet úmrtí v souvislosti s dopravními nehodami pod vlivem alkoholu.

Trestem pro opilé řidiče by se v budoucnu měly stát veřejně prospěšné práce v nemocniční márnici. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

„Hledali jsme skutečně odstrašující prostředí a márnice přesně takovým místem jsou,“ argumentoval tamní policejní důstojník.

Podle statistik Světové zdravotnické organizace je Thajsko celosvětově na druhém místě v počtu smrtelných dopravních nehod. 

Dosud thajská vláda posílala bezohledné řidiče, kteří byli přistiženi při řízení pod vlivem alkoholu, na práci do různých nemocničních oddělení, včetně jednotky intenzivní péče. Podle úřadů se ale toto rozhodnutí nepotvrdilo jako účinné. Intenzivněji budou viníci zpytovat svědomí mezi mrtvými.

Úředníci se rozhodli změnit podmínky veřejně prospěšných prací v souvislosti s uplynulými oslavami tradičního nového roku Songkran, které každoročně končí vysokým počtem smrtelných nehod.

Podle tamního ministra zdravotnictví během oslav, které jsou oficiálně považovány za "sedm nebezpečných dní", v průměru za hodinu zemřou dva lidé a 160 jich je zraněno.

Thajská vláda schválila návrh na začátku dubna. 

Máme vysokou toleranci vůči alkoholu, kterou posvěcují autority, akcí Suchej únor chceme bořit stereotypy, říká psycholog Martin Jára. | Video: Daniela Drtinová |  20:47

autor: pej | 14. 4. 2016 12:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama