Řidič chtěl přelstít policii, na přední sedadlo si posadil kostlivce. Pokutě neunikl

Magazín Magazín
27. 1. 2020 12:59
Arizonské policisty překvapila při kontrole kostra oblečená v roztrhaném hábitu. Řidič ji měl na sedadle spolujezdce, aby mohl využít rychlejší silniční pruh.
Foto: Arizona Department of Public Safety

Když policisté v americkém státě Arizona zastavili 62letého řidiče, nestačili se divit. Muž měl na sedadle spolujezdce oblečenou umělohmotnou kostru, která držela na klíně chladicí box a na lebce měla čepici.

Šofér následně strážníkům vysvětlil, že si kostru připoutal k sedadlu, aby mohl využít rychlejší pruh pro vozy, v nichž cestuje více pasažérů.

Policie o svém "úlovku" informovala na Twitteru a dodala komentář, že se řidič "šeredně spletl", když si myslel, že mu podobné chování projde.

Američané při snaze obelstít silniční vyhlášku často popouštějí uzdu své fantazii, loni v dubnu například policie informovala o podobném případu, kdy měl muž na sedadle spolujezdce oblečenou figurínu včetně paruky a čelenky. Strážníci každoročně rozdají pokuty sedmi tisícům řidičů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
Další zprávy