Řidič chtěl přelstít policii, na přední sedadlo si posadil kostlivce. Pokutě neunikl

Magazín Magazín
27. 1. 2020 12:59
Arizonské policisty překvapila při kontrole kostra oblečená v roztrhaném hábitu. Řidič ji měl na sedadle spolujezdce, aby mohl využít rychlejší silniční pruh.
Foto: Arizona Department of Public Safety

Když policisté v americkém státě Arizona zastavili 62letého řidiče, nestačili se divit. Muž měl na sedadle spolujezdce oblečenou umělohmotnou kostru, která držela na klíně chladicí box a na lebce měla čepici.

Šofér následně strážníkům vysvětlil, že si kostru připoutal k sedadlu, aby mohl využít rychlejší pruh pro vozy, v nichž cestuje více pasažérů.

Policie o svém "úlovku" informovala na Twitteru a dodala komentář, že se řidič "šeredně spletl", když si myslel, že mu podobné chování projde.

Američané při snaze obelstít silniční vyhlášku často popouštějí uzdu své fantazii, loni v dubnu například policie informovala o podobném případu, kdy měl muž na sedadle spolujezdce oblečenou figurínu včetně paruky a čelenky. Strážníci každoročně rozdají pokuty sedmi tisícům řidičů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy