Revoluce v módě. Barva podprsenky musí odpovídat barvě kůže

jaz
9. 9. 2014 10:43
Podnikatelka našla díru na trhu a začala vyrábět prádlo, které je vhodné pro ženy tmavší barvy pleti. Léta byly diskriminované a módní průmysl se o jejich potřeby nestaral.
Foto: Nubian Skin / Instagram

Praha – Každá žena má ve svém šatníku různě barevné spodní prádlo. Čas od času ale musí zvolit takové, které je pod oblečením takříkajíc neviditelné a navozuje iluzi, jako by ho žena ani neměla.

Pro ženy s tmavší barvou pokožky ale není vůbec snadné takové spodní prádlo najít. Tělová barva v módním průmyslu totiž nezahrnuje celou škálu odstínů, ze kterých by si dámy mohly vybrat, jde vlastně "na ruku" zákaznicím se světlým typem pleti.

Právě tuto mezeru nedávno zaplnila jistá podnikatelka, která založila vlastní značku prádla s názvem Nubian Skin a cílí na Afroameričanky a exotické typy žen.

"Jak jsem zjistila v obchodech, moje tělová barva není stejná jako ta tvoje," napsala o projektu na svých stránkách. "Navzdory skutečnosti, že ženy všech barev mají stejné potřeby, pokud jde o spodní prádlo a punčochové zboží, průmysl se o to nestará. Je čas přehodnotit definici slova tělové. Tak se zrodil Nubian Skin," dodala.

Podnikatelka podle svých slov navazuje na práci Eunice W. Johnson, která v roce 1973 přišla se speciální řadou kosmetiky pro ženy tmavé kůže. Kolekci uvede na trh už letos v říjnu.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy