Revoluce v módě. Barva podprsenky musí odpovídat barvě kůže

jaz
9. 9. 2014 10:43
Podnikatelka našla díru na trhu a začala vyrábět prádlo, které je vhodné pro ženy tmavší barvy pleti. Léta byly diskriminované a módní průmysl se o jejich potřeby nestaral.
Foto: Nubian Skin / Instagram

Praha – Každá žena má ve svém šatníku různě barevné spodní prádlo. Čas od času ale musí zvolit takové, které je pod oblečením takříkajíc neviditelné a navozuje iluzi, jako by ho žena ani neměla.

Pro ženy s tmavší barvou pokožky ale není vůbec snadné takové spodní prádlo najít. Tělová barva v módním průmyslu totiž nezahrnuje celou škálu odstínů, ze kterých by si dámy mohly vybrat, jde vlastně "na ruku" zákaznicím se světlým typem pleti.

Právě tuto mezeru nedávno zaplnila jistá podnikatelka, která založila vlastní značku prádla s názvem Nubian Skin a cílí na Afroameričanky a exotické typy žen.

"Jak jsem zjistila v obchodech, moje tělová barva není stejná jako ta tvoje," napsala o projektu na svých stránkách. "Navzdory skutečnosti, že ženy všech barev mají stejné potřeby, pokud jde o spodní prádlo a punčochové zboží, průmysl se o to nestará. Je čas přehodnotit definici slova tělové. Tak se zrodil Nubian Skin," dodala.

Podnikatelka podle svých slov navazuje na práci Eunice W. Johnson, která v roce 1973 přišla se speciální řadou kosmetiky pro ženy tmavé kůže. Kolekci uvede na trh už letos v říjnu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy