Revoluce v módě. Barva podprsenky musí odpovídat barvě kůže

jaz
9. 9. 2014 10:43
Podnikatelka našla díru na trhu a začala vyrábět prádlo, které je vhodné pro ženy tmavší barvy pleti. Léta byly diskriminované a módní průmysl se o jejich potřeby nestaral.
Foto: Nubian Skin / Instagram

Praha – Každá žena má ve svém šatníku různě barevné spodní prádlo. Čas od času ale musí zvolit takové, které je pod oblečením takříkajíc neviditelné a navozuje iluzi, jako by ho žena ani neměla.

Pro ženy s tmavší barvou pokožky ale není vůbec snadné takové spodní prádlo najít. Tělová barva v módním průmyslu totiž nezahrnuje celou škálu odstínů, ze kterých by si dámy mohly vybrat, jde vlastně "na ruku" zákaznicím se světlým typem pleti.

Právě tuto mezeru nedávno zaplnila jistá podnikatelka, která založila vlastní značku prádla s názvem Nubian Skin a cílí na Afroameričanky a exotické typy žen.

"Jak jsem zjistila v obchodech, moje tělová barva není stejná jako ta tvoje," napsala o projektu na svých stránkách. "Navzdory skutečnosti, že ženy všech barev mají stejné potřeby, pokud jde o spodní prádlo a punčochové zboží, průmysl se o to nestará. Je čas přehodnotit definici slova tělové. Tak se zrodil Nubian Skin," dodala.

Podnikatelka podle svých slov navazuje na práci Eunice W. Johnson, která v roce 1973 přišla se speciální řadou kosmetiky pro ženy tmavé kůže. Kolekci uvede na trh už letos v říjnu.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy