Revoluce v módě. Barva podprsenky musí odpovídat barvě kůže

jaz
9. 9. 2014 10:43
Podnikatelka našla díru na trhu a začala vyrábět prádlo, které je vhodné pro ženy tmavší barvy pleti. Léta byly diskriminované a módní průmysl se o jejich potřeby nestaral.
Foto: Nubian Skin / Instagram

Praha – Každá žena má ve svém šatníku různě barevné spodní prádlo. Čas od času ale musí zvolit takové, které je pod oblečením takříkajíc neviditelné a navozuje iluzi, jako by ho žena ani neměla.

Pro ženy s tmavší barvou pokožky ale není vůbec snadné takové spodní prádlo najít. Tělová barva v módním průmyslu totiž nezahrnuje celou škálu odstínů, ze kterých by si dámy mohly vybrat, jde vlastně "na ruku" zákaznicím se světlým typem pleti.

Právě tuto mezeru nedávno zaplnila jistá podnikatelka, která založila vlastní značku prádla s názvem Nubian Skin a cílí na Afroameričanky a exotické typy žen.

"Jak jsem zjistila v obchodech, moje tělová barva není stejná jako ta tvoje," napsala o projektu na svých stránkách. "Navzdory skutečnosti, že ženy všech barev mají stejné potřeby, pokud jde o spodní prádlo a punčochové zboží, průmysl se o to nestará. Je čas přehodnotit definici slova tělové. Tak se zrodil Nubian Skin," dodala.

Podnikatelka podle svých slov navazuje na práci Eunice W. Johnson, která v roce 1973 přišla se speciální řadou kosmetiky pro ženy tmavé kůže. Kolekci uvede na trh už letos v říjnu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy