Zlomil vám Brexit srdce? Seznamte se s někým, kdo to má podobně, láká nová aplikace

pej
30. 6. 2016 20:42
Nová seznamovací aplikace RemainderApp je určena pouze pro ty, kteří hlasovali pro setrvání Velké Británie v Evropské unii. Nadsázka dvou zklamaných Britů vyvolala nečekaný zájem.
Foto: Reuters

"Výsledek referenda znamenal pro velkou část voličů opravdové zklamání. Neexistuje lepší způsob, jak se z toho všeho vzpamatovat, než se seznámit s někým, kdo volil stejně jako vy," lákají autoři nové seznamovací aplikace RemainderApp.

Nápad, který vznikl jako nadsázka dvou britských voličů hlasujících pro setrvání Velké Británie v Evropské unii (EU), zaujal nečekaně tisíce lidí. Vzhledem k vysokému zájmu o registraci tak začali autoři pracovat na realizaci a podle webu britského deníku The Guardian uvažují o rychlém spuštění plné verze. 

Plánují získat přes 16 milionů členů, tedy všechny lidi, kteří hlasovali pro setrvání Velké Británie v EU. 

"Podle nás má každý právo na svůj názor a víme, že kolem nás je spousta citlivých, hodných a inteligentních voličů, kterým - stejně jako nám - Brexit zlomil srdce. Chceme jim ho pomoct vyléčit," píší lidé, kteří za projektem netradiční seznamky stojí.

Finanční prostředky na spuštění sbírají pomocí crowdfundingu. "Nemáme nadbytek finančních prostředků. Jsme tak logicky závislí na dobré vůli našich kamarádů, přátel, kolegů a samozřejmě všech, kteří chtějí zůstat součástí EU," uvedli. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy