Zlomil vám Brexit srdce? Seznamte se s někým, kdo to má podobně, láká nová aplikace

pej
30. 6. 2016 20:42
Nová seznamovací aplikace RemainderApp je určena pouze pro ty, kteří hlasovali pro setrvání Velké Británie v Evropské unii. Nadsázka dvou zklamaných Britů vyvolala nečekaný zájem.
Foto: Reuters

"Výsledek referenda znamenal pro velkou část voličů opravdové zklamání. Neexistuje lepší způsob, jak se z toho všeho vzpamatovat, než se seznámit s někým, kdo volil stejně jako vy," lákají autoři nové seznamovací aplikace RemainderApp.

Nápad, který vznikl jako nadsázka dvou britských voličů hlasujících pro setrvání Velké Británie v Evropské unii (EU), zaujal nečekaně tisíce lidí. Vzhledem k vysokému zájmu o registraci tak začali autoři pracovat na realizaci a podle webu britského deníku The Guardian uvažují o rychlém spuštění plné verze. 

Plánují získat přes 16 milionů členů, tedy všechny lidi, kteří hlasovali pro setrvání Velké Británie v EU. 

"Podle nás má každý právo na svůj názor a víme, že kolem nás je spousta citlivých, hodných a inteligentních voličů, kterým - stejně jako nám - Brexit zlomil srdce. Chceme jim ho pomoct vyléčit," píší lidé, kteří za projektem netradiční seznamky stojí.

Finanční prostředky na spuštění sbírají pomocí crowdfundingu. "Nemáme nadbytek finančních prostředků. Jsme tak logicky závislí na dobré vůli našich kamarádů, přátel, kolegů a samozřejmě všech, kteří chtějí zůstat součástí EU," uvedli. 

 

Právě se děje

teď

Ventilátor CoroVent získal povolení k provozu, distribuce do nemocnic může začít

Plicní ventilátor CoroVent získal od ministerstva zdravotnictví povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek. Ve čtvrtek tedy může začít jeho distribuce do nemocnic. Přístroj vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný formou MICo Medical má fungovat jako nouzový ventilátor pro pacienty postižené respiračním selháním v důsledku onemocnění COVID-19.

V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem. ČVUT odhaduje, že na základě informací z nemocnic jich bude pro využití ve druhé vlně koronavirové pandemie třeba vyrobit ještě asi 450 kusů.

Zdroj: Domácí
Další zprávy