První svatba gayů ve vězení. Vzali se dva vrazi homosexuálů

jaz
5. 4. 2015 10:55
Ve Velké Británii se uskutečnila první svatba v mužské věznici. Vzali se dva muži odsouzení za homosexuálně motivované útoky.
Foto: Thinkstock

Manchester – Čtyřicetiletý Michail Gallatinov si vzal o devět let mladšího Marca Goodwina během skromného obřadu v návštěvnické části věznice Full Sutton na východě Yorkshiru. Řekli si svatební slib, políbili se a snědli kousek dortu plastovým příborem. A to vše za účasti pár přátel, rodiny, čtyř pozvaných dozorců a ostrahy vězení.

Goodwin byl odsouzen v roce 2007 za vraždu 57letého muže s odlišnou sexuální orientací. Jeho současný manžel Gallatinov byl již souzeným pedofilem a od roku 1997 si odpykává trest za uškrcení homosexuála, se kterým se poznal na internetovém chatu. Oba dva dostali za své chladnokrevné zločiny doživotí a podle odborníků se jedná o společensky nebezpečné psychopaty.

Od roku 1983 je v anglických věznicích povoleno vězňům žádat o uzavření sňatku. Navíc je tomu přesně rok, co Británie povolila i sňatky homosexuálům a lesbám, takže svazku dvou vrahů nestálo nic v cestě. Až na možnost obývat společnou celu. Jak ale informoval zahraniční tisk, novomanželé si ve vězení najdou i chvilku, jak společně trávit čas.

"Jak můžete venku zabít člověka za to, že je gay, a pak mít homosexuální svatbu ve vězení? Nevidím v tom žádnou logiku," řekl deníku Mirror bratr Goodwinovy oběti, Tony Benforld, který si myslí, že se muži jen snaží budit zdání, že vedou nový život.

Michail Gallatinov bude mít příští rok možnost požádat o podmínečné propuštění. Rodiny obou mužů jejich vztah podporují a tvrdí, že si lásku zaslouží a jsou na ně hrdí.

"Manželství je lidským právem pro páry stejného pohlaví a to i pro ty, jejichž životy se nám mohou zdát trestuhodnými," řekl BuzzFeed novinář a bojovník za práva homosexuálů Peter Tatchell, který věří, že pobyt ve vězení je opravdu mohl napravit.

Tak to vypadá v homosexuálním křídle věznice v LA | Video: Vimeo
 

Právě se děje

Další zprávy