V Thajsku se oženili tři gayové a Facebook šílí nadšením

Magazín Magazín
4. 3. 2015 9:35
V Thajsku se oženili tři mladí homosexuálové. Muži si slíbili vzájemnou lásku a zodpovědnost navzdory faktu, že jsou v zemi sňatky lidí stejného pohlaví zakázány.
Devětadvacetiletý Joke, šestadvacetiletý Art a jednadvacetiletý Bell
Devětadvacetiletý Joke, šestadvacetiletý Art a jednadvacetiletý Bell | Foto: Profimedia.cz

Bangkok - Devětadvacetiletý Joke, šestadvacetiletý Art a jednadvacetiletý Bell jsou zřejmě první trojicí stejného pohlaví, která vstoupila do svazku manželského. A to navzdory faktu, že thajské zákony nepovažují sňatky mezi homosexuály za legální. Svatební fotky zamilovaných mužů se rázem staly hitem sociálních sítí.

"Někteří lidé s tím asi nebudou souhlasit a pravděpodobně se budou i divit, ale věříme, že se najde i spousta těch, kteří nás pochopí. Láska je prostě láska," vysvětlila svoje rozhodnutí trojice mužů.

"Jsme asi první homosexuální trojicí na světě, která vstoupila do svazku manželského," dodali s tím, že svatební den patřil mezi nejšťastnější okamžiky v jejich dosavadním životě.

Muži se seznámili před pěti roky. Nejprve se v roce 2010 potkali Joke a Art; student managementu Bell narazil na zamilovanou dvojici na večírku. Vstoupit do manželství se rozhodli v době, kdy byl Bell hospitalizován v nemocnici.

"Když Bell ležel v nemocnici, bylo jasné, že je mezi námi zvláštní pouto. Vzít se bylo v tu chvíli nejlepším možným způsobem, jak ukázat naši lásku všem okolo," řekl jeden z nich.

Homosexuálové jsou tolerováni náboženskými skupinami

V Thajsku nejsou svazky mezi stejným pohlavím legální. Navíc zde homosexuálové velmi často čelí omezování sexuální svobody, přestože byl pohlavní styk mezi osobami stejného pohlaví odtrestněn v roce 1956.

Na druhou stranu je zdejší LGBT komunita podporována různými náboženskými skupinami. Trio mužů bylo proto symbolicky "oddáno" při budhhistickém svatebním obřadu. Jejich sňatek tím pádem není právně registrován, ale při tradičním obřadu si muži slíbili vzájemnou lásku a zároveň deklarovali, že budou žít ve společné domácnosti. Jejich svatební fotky se rázem staly hitem sociálních sítí, lidé jim v komentářích přáli hodně lásky a štěstí.

"Dnešní thajská společnost má pro homosexuální páry mnohem větší pochopení než dřív. Je to i díky tomu, že se s homosexualitou více setkává v médiích a na sociálních sítích. My tři se navzájem milujeme a budeme spolu žít jako bratři. Doufáme, že je to něco, co dokážou lidé v 21. století pochopit," dodali novomanželé.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy