Kočárek mu zničil život, teď ho málem vydražil za miliony

Magazín Magazín
28. 1. 2015 9:49
Netradiční inzerát zoufalého otce zaujal kromě médií i recesisty, kteří mu nabídli za zelený kočárek miliony korun.
Špinavý a potřísněný kočárek se draží na eBay.
Špinavý a potřísněný kočárek se draží na eBay. | Foto: Repro eBay

Londýn - Tatínek vystupující pod přezdívkou "ukjoel25" prodává na internetu značně použitý zelený kočárek, který posloužil jeho třem dětem. Místo stručného inzerátu připojil na online aukci eBay dlouhou litanii na svůj zkažený život, jehož symbolem je právě toto "zelené monstrum".

Vyvolávací cena byla pouhých 9,99 libry (zhruba 365 korun). Peníze měly jít na jeho zotavení se z výchovy dětí.

Inzerát se díky své upřímnosti stal nesmírně populárním a desítky unavených tatínků po celém světě přihazovaly a přihazovaly, přestože nabídka aukce nebyla nikterak lákavá. Kočárek je potrhaný, špinavý od písku, promaštěný od jídel a navíc je i zatřísněný, na což otec velmi zřetelně poukazuje:

"Žádné z mých tří dětí sice nebylo nějak přihlouple tlusté, nicméně kočárek byl řízen hlavně mojí ženou, a tedy ne vždy dobře. Během svého života nasákl všemi tělesnými tekutinami, které jsou vědě známy (a ještě několika, které teprve budou objeveny)."

Kočárek jako symbol zla

Lidi to však neodradilo, vetchý kočárek má již 75 příhozů a jeho cena vyšplhala na 355 liber, tedy nějakých 13 tisíc korun. Na aukci upozornila média v době, kdy výše příhozů dosahovaly v přepočtu milionů korun. Recesisté totiž neváhali přihodit i 150 tisíc liber, své nabídky ale pár dní před koncem dražby stornovali.

Většinu zájemců nezaujalo samotné ojeté vozítko, upoutal je zejména průvodní popis, v němž se otec svěřuje, že bude velmi rád, až toto "zelené monstrum" opustí jeho prostory. "Symbolizuje totiž vše, co ukončilo bezstarostný a levný život bez dětí." Kočárek byl údajně dražší než auto, které koupil.

Kupujícími možná pohnul i vtipný, ale upřímný závěr inzerátu: "Existuje tu plno programů pro ty, kdo se potřebují vyléčit z drog nebo alkoholu. Všechny peníze vydělané tímto prodejem budou použity k tomu, aby mi pomohly k zotavení se z dětí (pravděpodobně i pomocí drog a alkoholu). Takže utrácejte ve velkém - je to pro dobrou věc."

 

Právě se děje

před 4 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 36 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
Další zprávy