Kočárek mu zničil život, teď ho málem vydražil za miliony

Magazín Magazín
28. 1. 2015 9:49
Netradiční inzerát zoufalého otce zaujal kromě médií i recesisty, kteří mu nabídli za zelený kočárek miliony korun.
Špinavý a potřísněný kočárek se draží na eBay.
Špinavý a potřísněný kočárek se draží na eBay. | Foto: Repro eBay

Londýn - Tatínek vystupující pod přezdívkou "ukjoel25" prodává na internetu značně použitý zelený kočárek, který posloužil jeho třem dětem. Místo stručného inzerátu připojil na online aukci eBay dlouhou litanii na svůj zkažený život, jehož symbolem je právě toto "zelené monstrum".

Vyvolávací cena byla pouhých 9,99 libry (zhruba 365 korun). Peníze měly jít na jeho zotavení se z výchovy dětí.

Inzerát se díky své upřímnosti stal nesmírně populárním a desítky unavených tatínků po celém světě přihazovaly a přihazovaly, přestože nabídka aukce nebyla nikterak lákavá. Kočárek je potrhaný, špinavý od písku, promaštěný od jídel a navíc je i zatřísněný, na což otec velmi zřetelně poukazuje:

"Žádné z mých tří dětí sice nebylo nějak přihlouple tlusté, nicméně kočárek byl řízen hlavně mojí ženou, a tedy ne vždy dobře. Během svého života nasákl všemi tělesnými tekutinami, které jsou vědě známy (a ještě několika, které teprve budou objeveny)."

Kočárek jako symbol zla

Lidi to však neodradilo, vetchý kočárek má již 75 příhozů a jeho cena vyšplhala na 355 liber, tedy nějakých 13 tisíc korun. Na aukci upozornila média v době, kdy výše příhozů dosahovaly v přepočtu milionů korun. Recesisté totiž neváhali přihodit i 150 tisíc liber, své nabídky ale pár dní před koncem dražby stornovali.

Většinu zájemců nezaujalo samotné ojeté vozítko, upoutal je zejména průvodní popis, v němž se otec svěřuje, že bude velmi rád, až toto "zelené monstrum" opustí jeho prostory. "Symbolizuje totiž vše, co ukončilo bezstarostný a levný život bez dětí." Kočárek byl údajně dražší než auto, které koupil.

Kupujícími možná pohnul i vtipný, ale upřímný závěr inzerátu: "Existuje tu plno programů pro ty, kdo se potřebují vyléčit z drog nebo alkoholu. Všechny peníze vydělané tímto prodejem budou použity k tomu, aby mi pomohly k zotavení se z dětí (pravděpodobně i pomocí drog a alkoholu). Takže utrácejte ve velkém - je to pro dobrou věc."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy