Kočárek mu zničil život, teď ho málem vydražil za miliony

Magazín Magazín
28. 1. 2015 9:49
Netradiční inzerát zoufalého otce zaujal kromě médií i recesisty, kteří mu nabídli za zelený kočárek miliony korun.
Špinavý a potřísněný kočárek se draží na eBay.
Špinavý a potřísněný kočárek se draží na eBay. | Foto: Repro eBay

Londýn - Tatínek vystupující pod přezdívkou "ukjoel25" prodává na internetu značně použitý zelený kočárek, který posloužil jeho třem dětem. Místo stručného inzerátu připojil na online aukci eBay dlouhou litanii na svůj zkažený život, jehož symbolem je právě toto "zelené monstrum".

Vyvolávací cena byla pouhých 9,99 libry (zhruba 365 korun). Peníze měly jít na jeho zotavení se z výchovy dětí.

Inzerát se díky své upřímnosti stal nesmírně populárním a desítky unavených tatínků po celém světě přihazovaly a přihazovaly, přestože nabídka aukce nebyla nikterak lákavá. Kočárek je potrhaný, špinavý od písku, promaštěný od jídel a navíc je i zatřísněný, na což otec velmi zřetelně poukazuje:

"Žádné z mých tří dětí sice nebylo nějak přihlouple tlusté, nicméně kočárek byl řízen hlavně mojí ženou, a tedy ne vždy dobře. Během svého života nasákl všemi tělesnými tekutinami, které jsou vědě známy (a ještě několika, které teprve budou objeveny)."

Kočárek jako symbol zla

Lidi to však neodradilo, vetchý kočárek má již 75 příhozů a jeho cena vyšplhala na 355 liber, tedy nějakých 13 tisíc korun. Na aukci upozornila média v době, kdy výše příhozů dosahovaly v přepočtu milionů korun. Recesisté totiž neváhali přihodit i 150 tisíc liber, své nabídky ale pár dní před koncem dražby stornovali.

Většinu zájemců nezaujalo samotné ojeté vozítko, upoutal je zejména průvodní popis, v němž se otec svěřuje, že bude velmi rád, až toto "zelené monstrum" opustí jeho prostory. "Symbolizuje totiž vše, co ukončilo bezstarostný a levný život bez dětí." Kočárek byl údajně dražší než auto, které koupil.

Kupujícími možná pohnul i vtipný, ale upřímný závěr inzerátu: "Existuje tu plno programů pro ty, kdo se potřebují vyléčit z drog nebo alkoholu. Všechny peníze vydělané tímto prodejem budou použity k tomu, aby mi pomohly k zotavení se z dětí (pravděpodobně i pomocí drog a alkoholu). Takže utrácejte ve velkém - je to pro dobrou věc."

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy