Přijďte do práce v sukni, vybízí ruská firma. Ženám za to nabízí mimořádné prémie

ČTK ČTK
31. 5. 2019 6:49
Ruská firma slíbila svým zaměstnankyním každý den zvláštní odměnu, pokud přijdou do práce v sukni či šatech a hezky učesané a nalíčené. Neobvyklý počin upoutal pozornost médií a sociálních sítí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

"Maraton ženskosti" ve firmě Tatprof, sídlící v Tatarstánu v Povolží a specializované na výrobu hliníkových profilů, má "zkrášlit pracovní dny", řekla rozhlasové stanici Govorit Moskva mluvčí podniku Anastasija Kirillovová.

"Mnoho žen si automaticky navlékne kalhoty, a proto doufáme, že tato akce umožní našim dámám pocítit svou ženskost a krásu, když se rozhodnou pro sukni či šaty," vysvětlila. Od 27. května až do 30. června dostane každá zaměstnankyně splňující podmínky "Maratonu ženskosti" odměnu 100 rublů (asi 36 korun) za den.

"Je to vynikající způsob, jak sjednotit náš tým" složený ze 70 procent z mužů, přesvědčovala o správnosti záměru Kirillovová. Nicméně ujistila, že firma nezakazuje ženám nosit kalhoty. Ale i tak se 149 zaměstnankyň zapojilo do akce, kterou vymyslel šéf firmy Sergej Račkov pod vlivem "znepokojení ze směšování mužských a ženských rolí".

Iniciativa podle mluvčí potěšila celé osazenstvo firmy, nicméně vyvolala v sociálních sítích i kritiku, že se vrací "tmářství", poznamenala agentura AFP.

Server Lenta v souvislosti s podnikovou iniciativou na podporu ženskosti připomněl dubnovou stížnost jednoho Rusa na moskevskou soudkyni: její až příliš přitažlivý vzhled, podpořený silným nalíčením, ho tak vzrušoval, že mu zcela zabránil soustředit se na případ, a tak u soudu prohrál. Ani se stížností žalobce nepochodil, kolegium soudců mu ji vrátilo s tím, že neobsahuje žádné konkrétní pochybení soudkyně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy