Žena zveřejnila e-mail, ve kterém jí hrozili, že zveřejní její nahé fotky. Nesmíme ustupovat, řekla

pv
28. 10. 2016 11:08
Indka zažila nepříjemnou, avšak stále častější situaci mladých dívek. Ve svém e-mailu objevila zprávy od člověka, který jí vyhrožoval, že zveřejní její nahé fotografie a videa. Ty dívka pořídila pro svého přítele a zloděj jí je ukradl z cloudového úložiště. Okradená ale nepodlehla strachu, zprávy zveřejnila na Facebooku s vědomím, že se fotky mohou dostat mezi přátele, rodinu i kolegy z práce. Anonym se již neozval a její příspěvek se stal na sociálních sítích virálním hitem.
Foto: Facebook.com/taruna.aswani.3, Taruna Aswani

Jako ve špatném snu se musela cítit minulý pátek 24letá Taruna Aswaniová, když si ráno zkontrolovala e-mail. Na obrazovce se jí objevila zpráva od člověka, který se představil jako Kevin John a tvrdil, že vlastní její nahé fotky a videa. Taruna je pořídila pro svého přítele a zloděj se k nim dostal přes internetové úložiště. O zprávě informovala BBC.

“Pouze tě upozorňuji, že pokud chceš, abych o tom pomlčel a neposlal fotky na sociální sítě, do práce, ale i rodině a přátelům, tak mě musíš vzrušit,” uvedl neznámý vyděrač s žádostí o další intimní videa.

Aswaniová, která pochází z Indie a v současnosti se živí jako fyzioterapeutka v Americe, bez váhání vyplnila trestní oznámení na oddělení kyberkriminality FBI, ale ještě než se dočkala odpovědi, dorazil od vyděrače druhý email. V něm jí poslal další výhrůžky doplněné detailním seznamem kontaktů osob, které nahaté obrázky obdrží, pokud nesplní jeho podmínky.

"Nemohla jsem pouze tiše sedět a čekat na to, co se stane,” sdělila Aswaniová BBC. “Musela jsem sama něco udělat a to rychle. Ten člověk to myslel vážně a mě tlačil čas. S podporou svého přítele jsem se rozhodla výhrůžky zveřejnit,” dodala.

Na Facebook dala příspěvek, ve kterém uvedla, že nepodlehne tlakům vyděrače. Zároveň s tím zveřejnila zprávy i emailovou adresu, přes kterou výhrůžky dostávala.

"Ačkoliv je ta situace s fotkami trapná, rozhodla jsem postavit se tomuto muži, než abych se krčila před jeho výhružkami. Dělám to i proto, aby se jiné ženy nebály postavit takovému póvlu," uvedla.

Dostalo se jí nejen podpory od přítele, rodičů a přátel, ale také od tisíců dalších žen, které zažily podobné trápení. Příspěvek od soboty sdílely přes čtyři tisíce lidí, dalších 21 tisíc se k němu vyjádřilo. "Nejprve jsem to brala tak, že jsem se postavila sama za sebe. Poté, co jsem dostala tolik zpráv od žen, které si zažily něco podobného a zůstaly mlčet a které jsem inspirovala, jsem si uvědomila, že jsem se postavila za všechny ženy, které se kvůli strachu z odsouzení veřejností krčí před těmito lidskými zrůdami," uvedla.

Podpory se dočkala i v rodné Indii, kde jsou na podobné excesy daleko citlivější. "Doufám, že v Indii přestanou řešit, co si o tom pomyslí lidé, než něco udělají. Nezáleží na tom, co si lidé myslí. Pokud si sami myslíte, že to, co děláte, je správné, tak se za to postavte a promluvte o tom," dodala.

Od doby, co se příspěvek objevil na Facebooku, se podvodník znovu neozval.

Oběti sexuálního násilí si prošly extrémní situací, bojí se. Pokud máte z pachatele strach, tak vás má ve své moci a těží z toho, říká Petra Vitoušová | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump snížil bývalému guvernérovi státu Illinois Blagojevichovi trest za korupci

Americký prezident Donald Trump snížil trest bývalému guvernérovi státu Illinois Rodu Blagojevichovi, kterého soud poslal na 14 let do vězení za politickou korupci. Blagojevich byl odsouzen v roce 2011 jen několik měsíců poté, co vystoupil v Trumpově televizním pořadu, uvedly světové agentury. Trump snížil tresty i několika dalším lidem, nebo jim tresty prominul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy