Žena zveřejnila e-mail, ve kterém jí hrozili, že zveřejní její nahé fotky. Nesmíme ustupovat, řekla

pv
28. 10. 2016 11:08
Indka zažila nepříjemnou, avšak stále častější situaci mladých dívek. Ve svém e-mailu objevila zprávy od člověka, který jí vyhrožoval, že zveřejní její nahé fotografie a videa. Ty dívka pořídila pro svého přítele a zloděj jí je ukradl z cloudového úložiště. Okradená ale nepodlehla strachu, zprávy zveřejnila na Facebooku s vědomím, že se fotky mohou dostat mezi přátele, rodinu i kolegy z práce. Anonym se již neozval a její příspěvek se stal na sociálních sítích virálním hitem.
Foto: Facebook.com/taruna.aswani.3, Taruna Aswani

Jako ve špatném snu se musela cítit minulý pátek 24letá Taruna Aswaniová, když si ráno zkontrolovala e-mail. Na obrazovce se jí objevila zpráva od člověka, který se představil jako Kevin John a tvrdil, že vlastní její nahé fotky a videa. Taruna je pořídila pro svého přítele a zloděj se k nim dostal přes internetové úložiště. O zprávě informovala BBC.

“Pouze tě upozorňuji, že pokud chceš, abych o tom pomlčel a neposlal fotky na sociální sítě, do práce, ale i rodině a přátelům, tak mě musíš vzrušit,” uvedl neznámý vyděrač s žádostí o další intimní videa.

Aswaniová, která pochází z Indie a v současnosti se živí jako fyzioterapeutka v Americe, bez váhání vyplnila trestní oznámení na oddělení kyberkriminality FBI, ale ještě než se dočkala odpovědi, dorazil od vyděrače druhý email. V něm jí poslal další výhrůžky doplněné detailním seznamem kontaktů osob, které nahaté obrázky obdrží, pokud nesplní jeho podmínky.

"Nemohla jsem pouze tiše sedět a čekat na to, co se stane,” sdělila Aswaniová BBC. “Musela jsem sama něco udělat a to rychle. Ten člověk to myslel vážně a mě tlačil čas. S podporou svého přítele jsem se rozhodla výhrůžky zveřejnit,” dodala.

Na Facebook dala příspěvek, ve kterém uvedla, že nepodlehne tlakům vyděrače. Zároveň s tím zveřejnila zprávy i emailovou adresu, přes kterou výhrůžky dostávala.

"Ačkoliv je ta situace s fotkami trapná, rozhodla jsem postavit se tomuto muži, než abych se krčila před jeho výhružkami. Dělám to i proto, aby se jiné ženy nebály postavit takovému póvlu," uvedla.

Dostalo se jí nejen podpory od přítele, rodičů a přátel, ale také od tisíců dalších žen, které zažily podobné trápení. Příspěvek od soboty sdílely přes čtyři tisíce lidí, dalších 21 tisíc se k němu vyjádřilo. "Nejprve jsem to brala tak, že jsem se postavila sama za sebe. Poté, co jsem dostala tolik zpráv od žen, které si zažily něco podobného a zůstaly mlčet a které jsem inspirovala, jsem si uvědomila, že jsem se postavila za všechny ženy, které se kvůli strachu z odsouzení veřejností krčí před těmito lidskými zrůdami," uvedla.

Podpory se dočkala i v rodné Indii, kde jsou na podobné excesy daleko citlivější. "Doufám, že v Indii přestanou řešit, co si o tom pomyslí lidé, než něco udělají. Nezáleží na tom, co si lidé myslí. Pokud si sami myslíte, že to, co děláte, je správné, tak se za to postavte a promluvte o tom," dodala.

Od doby, co se příspěvek objevil na Facebooku, se podvodník znovu neozval.

Oběti sexuálního násilí si prošly extrémní situací, bojí se. Pokud máte z pachatele strach, tak vás má ve své moci a těží z toho, říká Petra Vitoušová | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 11 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy