Žena zveřejnila e-mail, ve kterém jí hrozili, že zveřejní její nahé fotky. Nesmíme ustupovat, řekla

pv
28. 10. 2016 11:08
Indka zažila nepříjemnou, avšak stále častější situaci mladých dívek. Ve svém e-mailu objevila zprávy od člověka, který jí vyhrožoval, že zveřejní její nahé fotografie a videa. Ty dívka pořídila pro svého přítele a zloděj jí je ukradl z cloudového úložiště. Okradená ale nepodlehla strachu, zprávy zveřejnila na Facebooku s vědomím, že se fotky mohou dostat mezi přátele, rodinu i kolegy z práce. Anonym se již neozval a její příspěvek se stal na sociálních sítích virálním hitem.
Foto: Facebook.com/taruna.aswani.3, Taruna Aswani

Jako ve špatném snu se musela cítit minulý pátek 24letá Taruna Aswaniová, když si ráno zkontrolovala e-mail. Na obrazovce se jí objevila zpráva od člověka, který se představil jako Kevin John a tvrdil, že vlastní její nahé fotky a videa. Taruna je pořídila pro svého přítele a zloděj se k nim dostal přes internetové úložiště. O zprávě informovala BBC.

“Pouze tě upozorňuji, že pokud chceš, abych o tom pomlčel a neposlal fotky na sociální sítě, do práce, ale i rodině a přátelům, tak mě musíš vzrušit,” uvedl neznámý vyděrač s žádostí o další intimní videa.

Aswaniová, která pochází z Indie a v současnosti se živí jako fyzioterapeutka v Americe, bez váhání vyplnila trestní oznámení na oddělení kyberkriminality FBI, ale ještě než se dočkala odpovědi, dorazil od vyděrače druhý email. V něm jí poslal další výhrůžky doplněné detailním seznamem kontaktů osob, které nahaté obrázky obdrží, pokud nesplní jeho podmínky.

"Nemohla jsem pouze tiše sedět a čekat na to, co se stane,” sdělila Aswaniová BBC. “Musela jsem sama něco udělat a to rychle. Ten člověk to myslel vážně a mě tlačil čas. S podporou svého přítele jsem se rozhodla výhrůžky zveřejnit,” dodala.

Na Facebook dala příspěvek, ve kterém uvedla, že nepodlehne tlakům vyděrače. Zároveň s tím zveřejnila zprávy i emailovou adresu, přes kterou výhrůžky dostávala.

"Ačkoliv je ta situace s fotkami trapná, rozhodla jsem postavit se tomuto muži, než abych se krčila před jeho výhružkami. Dělám to i proto, aby se jiné ženy nebály postavit takovému póvlu," uvedla.

Dostalo se jí nejen podpory od přítele, rodičů a přátel, ale také od tisíců dalších žen, které zažily podobné trápení. Příspěvek od soboty sdílely přes čtyři tisíce lidí, dalších 21 tisíc se k němu vyjádřilo. "Nejprve jsem to brala tak, že jsem se postavila sama za sebe. Poté, co jsem dostala tolik zpráv od žen, které si zažily něco podobného a zůstaly mlčet a které jsem inspirovala, jsem si uvědomila, že jsem se postavila za všechny ženy, které se kvůli strachu z odsouzení veřejností krčí před těmito lidskými zrůdami," uvedla.

Podpory se dočkala i v rodné Indii, kde jsou na podobné excesy daleko citlivější. "Doufám, že v Indii přestanou řešit, co si o tom pomyslí lidé, než něco udělají. Nezáleží na tom, co si lidé myslí. Pokud si sami myslíte, že to, co děláte, je správné, tak se za to postavte a promluvte o tom," dodala.

Od doby, co se příspěvek objevil na Facebooku, se podvodník znovu neozval.

Oběti sexuálního násilí si prošly extrémní situací, bojí se. Pokud máte z pachatele strach, tak vás má ve své moci a těží z toho, říká Petra Vitoušová | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 11 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy