Žena zveřejnila e-mail, ve kterém jí hrozili, že zveřejní její nahé fotky. Nesmíme ustupovat, řekla

pv
28. 10. 2016 11:08
Indka zažila nepříjemnou, avšak stále častější situaci mladých dívek. Ve svém e-mailu objevila zprávy od člověka, který jí vyhrožoval, že zveřejní její nahé fotografie a videa. Ty dívka pořídila pro svého přítele a zloděj jí je ukradl z cloudového úložiště. Okradená ale nepodlehla strachu, zprávy zveřejnila na Facebooku s vědomím, že se fotky mohou dostat mezi přátele, rodinu i kolegy z práce. Anonym se již neozval a její příspěvek se stal na sociálních sítích virálním hitem.
Foto: Facebook.com/taruna.aswani.3, Taruna Aswani

Jako ve špatném snu se musela cítit minulý pátek 24letá Taruna Aswaniová, když si ráno zkontrolovala e-mail. Na obrazovce se jí objevila zpráva od člověka, který se představil jako Kevin John a tvrdil, že vlastní její nahé fotky a videa. Taruna je pořídila pro svého přítele a zloděj se k nim dostal přes internetové úložiště. O zprávě informovala BBC.

“Pouze tě upozorňuji, že pokud chceš, abych o tom pomlčel a neposlal fotky na sociální sítě, do práce, ale i rodině a přátelům, tak mě musíš vzrušit,” uvedl neznámý vyděrač s žádostí o další intimní videa.

Aswaniová, která pochází z Indie a v současnosti se živí jako fyzioterapeutka v Americe, bez váhání vyplnila trestní oznámení na oddělení kyberkriminality FBI, ale ještě než se dočkala odpovědi, dorazil od vyděrače druhý email. V něm jí poslal další výhrůžky doplněné detailním seznamem kontaktů osob, které nahaté obrázky obdrží, pokud nesplní jeho podmínky.

"Nemohla jsem pouze tiše sedět a čekat na to, co se stane,” sdělila Aswaniová BBC. “Musela jsem sama něco udělat a to rychle. Ten člověk to myslel vážně a mě tlačil čas. S podporou svého přítele jsem se rozhodla výhrůžky zveřejnit,” dodala.

Na Facebook dala příspěvek, ve kterém uvedla, že nepodlehne tlakům vyděrače. Zároveň s tím zveřejnila zprávy i emailovou adresu, přes kterou výhrůžky dostávala.

"Ačkoliv je ta situace s fotkami trapná, rozhodla jsem postavit se tomuto muži, než abych se krčila před jeho výhružkami. Dělám to i proto, aby se jiné ženy nebály postavit takovému póvlu," uvedla.

Dostalo se jí nejen podpory od přítele, rodičů a přátel, ale také od tisíců dalších žen, které zažily podobné trápení. Příspěvek od soboty sdílely přes čtyři tisíce lidí, dalších 21 tisíc se k němu vyjádřilo. "Nejprve jsem to brala tak, že jsem se postavila sama za sebe. Poté, co jsem dostala tolik zpráv od žen, které si zažily něco podobného a zůstaly mlčet a které jsem inspirovala, jsem si uvědomila, že jsem se postavila za všechny ženy, které se kvůli strachu z odsouzení veřejností krčí před těmito lidskými zrůdami," uvedla.

Podpory se dočkala i v rodné Indii, kde jsou na podobné excesy daleko citlivější. "Doufám, že v Indii přestanou řešit, co si o tom pomyslí lidé, než něco udělají. Nezáleží na tom, co si lidé myslí. Pokud si sami myslíte, že to, co děláte, je správné, tak se za to postavte a promluvte o tom," dodala.

Od doby, co se příspěvek objevil na Facebooku, se podvodník znovu neozval.

Oběti sexuálního násilí si prošly extrémní situací, bojí se. Pokud máte z pachatele strach, tak vás má ve své moci a těží z toho, říká Petra Vitoušová | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy