Před britským soudem měl stanout Mickey Mouse, myška Minnie a kačer Donald

ČTK ČTK
13. 11. 2020 10:08
Před soudem v anglickém městě Stoke-on-Trent měli ve čtvrtek stanout nevšední obžalovaní. Alespoň podle seznamu projednávaných případů naplánovaných na tento den, který se objevil na internetových stránkách soudu. Figurovala na něm jména kreslených hrdinů, jako je myšák Mickey, jeho přítelkyně myška Minnie či kačer Donald. Byl to omyl, vysvětlil později soud podle serveru BBC.
Mickey Mouse, ilustrační foto
Mickey Mouse, ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Oblíbené postavy kreslených filmů Walta Disneyho se měly podle rozpisu objevit před soudkyní přesně v deset hodin ráno místního času. Po nich přišli na řadu další obžalovaní z říše amerických pohádek. Promíchali se zároveň se skutečně souzenými, z nichž někteří se měli soudu zúčastnit z vězení pomocí videopřenosu.

Zvláštního seznamu si všimla rozvodová právnička Leisha Bondová, která pak na Twitteru spekulovala, zda je to vtip na rozloučenou nějakého zaměstnance v rámci jeho posledního pracovního dne.

Soudní služba Jejího Veličenstva později vysvětlila, že jména pohádkových postaviček se objevila na seznamu omylem - v rámci testování nového počítačového systému, ve kterém eviduje případy. "Za chybu se omlouváme … Měli být vymazáni předtím, než byly seznamy zveřejněny," uvedl později úřad na Twitteru.

 

Právě se děje

Další zprávy