reklama
 
 

Čistírna ztratila 147 let staré šaty. Nevěsta je získala zpátky díky výzvě na Facebooku

15. 2. 2017
Facebook pomohl Skotce najít ztracené šaty po praprababičce, které dala po svatbě do čistírny. Její prosbu o pomoc sdílely stovky tisíc lidí a nakonec se dostala i k majiteli domu, ve kterém čistírna sídlí. Ten je našel na podlaze.

Devětadvacetiletá Tess Newallová si splnila sen a v červnu 2016 se vdávala v šatech své praprababičky. Po svatbě odnesla 147 let staré šaty do čistírny ve skotském Edinburghu.

Zpět se jí však nevrátily a pracovníci tvrdili, že se ztratily. Jelikož se Skotka obávala, že by rodinnou památku mohl někdo prodat, rozhodla se uveřejnit na Facebooku výzvu o pomoc s hledáním.

Její vzkaz sdílelo 302 tisíc lidí, díky čemuž se informace dostala až k majiteli domu, ve kterém čistírna sídlí. Ten zavolal rodičům Tess Newallové s tím, že na podlaze našel „hromadu zmačkané starožitné krajky“.

A ona hromada byly hledané starobylé skotské šaty. „Moje rodina nemůže vám všem dostatečně poděkovat za tohle šílenství, které nám pomohlo najít šaty dřív, než bylo pozdě,“ zveřejnila později Tess Newallová poděkování.

autor: Magazín | 15. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama