Pozor, dnešek je nejhorším dnem v roce. Týká se i vás?

pej
6. 1. 2014 11:05
S termínem Blue Monday (Modré pondělí) si většina Čechů spojí období Velikonoc. V Anglii se ale tento název vžil v souvislosti s označením nejhoršího dne roku, který připadá právě na dnešek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

K určení nejhoršího dne v roce se používá rovnice anglického psychologa Cliffa Arnalla, ve které hraje důležitou roli hned několik faktorů – počasí, povánoční zadluženost, porušení novoročních předsevzetí a také počet dní, které od svátků uplynuly.

Od roku 2005, kde se poprvé oficiálně použil termín Blue Monday, vyšlo výpočtem této rovnice pokaždé jiné datum. Vždy to ale bylo lednové pondělí.

To, že leden patří opravdu mezi nejsmutnější měsíce v roce, podporují i specialisté přes sociální sítě. Podle nich se během prvního měsíce v roce objevuje na internetu pětkrát více negativních reakcí, ať už souvisejících s pocitem viny z nedodržených novoročních předsevzetí nebo s nespokojeností s počasím.

Rovněž právní experti potvrzují domněnku o negativních lednových pondělcích. Tento měsíc patří k rozvodově nejaktivnějším a pondělí je zároveň nejtypičtějším dnem, kdy se zahajují rozvodová řízení.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 4 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy