Pozor, dnešek je nejhorším dnem v roce. Týká se i vás?

pej
6. 1. 2014 11:05
S termínem Blue Monday (Modré pondělí) si většina Čechů spojí období Velikonoc. V Anglii se ale tento název vžil v souvislosti s označením nejhoršího dne roku, který připadá právě na dnešek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

K určení nejhoršího dne v roce se používá rovnice anglického psychologa Cliffa Arnalla, ve které hraje důležitou roli hned několik faktorů – počasí, povánoční zadluženost, porušení novoročních předsevzetí a také počet dní, které od svátků uplynuly.

Od roku 2005, kde se poprvé oficiálně použil termín Blue Monday, vyšlo výpočtem této rovnice pokaždé jiné datum. Vždy to ale bylo lednové pondělí.

To, že leden patří opravdu mezi nejsmutnější měsíce v roce, podporují i specialisté přes sociální sítě. Podle nich se během prvního měsíce v roce objevuje na internetu pětkrát více negativních reakcí, ať už souvisejících s pocitem viny z nedodržených novoročních předsevzetí nebo s nespokojeností s počasím.

Rovněž právní experti potvrzují domněnku o negativních lednových pondělcích. Tento měsíc patří k rozvodově nejaktivnějším a pondělí je zároveň nejtypičtějším dnem, kdy se zahajují rozvodová řízení.

 

Právě se děje

Další zprávy