Policie zatkla otce, který zabavil za trest dceři telefon. Hrozilo mu půl roku vězení

jaz
1. 2. 2016 9:52
Soud v Dallasu řešil kuriózní případ krádeže. Otec zabavil z výchovných důvodů dceři mobilní telefon, který odmítal vrátit i přes naléhání její matky, s níž nějakou dobu nežije. Celý spor skončil udáním na policii a vyšetřováním. Místní orgány neměly pro otcovy výchovné metody pochopení, proto ho zatkly a obvinily z krádeže. Za velkého mediálního zájmu byl propuštěn na základě nedostatečných důkazů i s mobilním telefonem, který si s sebou odnesl.
Video:

Grand Prairie (Texas) – Ronald Jackson v září roku 2013 našel velmi neslušný text v mobilním telefonu své 12leté dcery, která jej psala jiné dívce. Rozhodl se situaci vyřešit zabavením telefonu. To ale netušil, že za dva a půl roku kvůli tomu bude stát před soudem.

Jacksonova bývalá partnerka a dívčina matka celý incident nahlásila policii jako krádež. Informoval o tom server stanice CBS. Muž byl minulý týden zproštěn všech obvinění.

Když v roce 2013 zjistila Ronaldova bývalá partnerka a matka jejich dcery Michelle Steppeová, že jejich dítěti vzal mobilní telefon, žádala, aby ho vrátil. Ronald Jackson odmítl s tím, že to byl trest. Michelle, která je provdaná za policejního úředníka v městečku Grand Prairie, kde všichni žijí, nahlásila krádež na policii. Ta si pro Ronalda přišla a ve dvě hodiny ráno ho zatkla.

"Proč by někoho zatýkali za něco takového? Nemá snad policie na práci něco lepšího?" divil se šestatřicetiletý otec, jenž se za zabavení telefonu značky iPhone 4 musel vyplatit z vazby. Kauce ho přišla na 1500 dolarů (cca 37 tisíc korun).

Po roce a půl byl Jackson obviněn z krádeže majetku v hodnotě větší než 50 dolarů (cca 1200 korun). Exmanželka řekla médiím, že její bývalý partner neměl právo zabavit mobilní telefon jejich dcery, protože mu nepatřil. "Nemůžete si vzít něčí majetek, bez ohledu na to, zda jste jeho rodič, nebo ne," tvrdila. Kdyby telefon vydal hned na začátku, mohl být soudních pří ušetřen, dodala. 

Otec podává stížnost pro porušení občanských práv

S tím ovšem nesouhlasila soudkyně krajského soudu Lisa Greenová, která rozhodla o Jacksonově propuštění kvůli chybějícím důkazům. "Nechci, aby mi policisté říkali, jak mám vychovávat své dítě," řekl rozhořčeně propuštěný otec.

"Byl jsem rodič. Když dělá dítě něco špatného, ukážete mu, jak je to správně. Řeknete mu, co udělalo špatně, a udělíte trest, abyste dokázali, že se to nedělá," vysvětlil své chování, za které mu hrozilo šest měsíců vězení a pokuta dva tisíce dolarů (cca 50 tisíc korun).

Ronald Jackson teď hodlá podat federální stížnost pro porušení občanských práv, chování policejních orgánů i státního zastupitelství. Navíc lituje, že se kvůli celé kauze zhoršil jeho vztah s dnes již 15letou dcerou.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK
Další zprávy