Policie zatkla otce, který zabavil za trest dceři telefon. Hrozilo mu půl roku vězení

jaz
1. 2. 2016 9:52
Zdroj foto: YouTebe Zdroj foto: YouTebe
Soud v Dallasu řešil kuriózní případ krádeže. Otec zabavil z výchovných důvodů dceři mobilní telefon, který odmítal vrátit i přes naléhání její matky, s níž nějakou dobu nežije. Celý spor skončil udáním na policii a vyšetřováním. Místní orgány neměly pro otcovy výchovné metody pochopení, proto ho zatkly a obvinily z krádeže. Za velkého mediálního zájmu byl propuštěn na základě nedostatečných důkazů i s mobilním telefonem, který si s sebou odnesl.
Video:

Grand Prairie (Texas) – Ronald Jackson v září roku 2013 našel velmi neslušný text v mobilním telefonu své 12leté dcery, která jej psala jiné dívce. Rozhodl se situaci vyřešit zabavením telefonu. To ale netušil, že za dva a půl roku kvůli tomu bude stát před soudem.

Jacksonova bývalá partnerka a dívčina matka celý incident nahlásila policii jako krádež. Informoval o tom server stanice CBS. Muž byl minulý týden zproštěn všech obvinění.

Když v roce 2013 zjistila Ronaldova bývalá partnerka a matka jejich dcery Michelle Steppeová, že jejich dítěti vzal mobilní telefon, žádala, aby ho vrátil. Ronald Jackson odmítl s tím, že to byl trest. Michelle, která je provdaná za policejního úředníka v městečku Grand Prairie, kde všichni žijí, nahlásila krádež na policii. Ta si pro Ronalda přišla a ve dvě hodiny ráno ho zatkla.

"Proč by někoho zatýkali za něco takového? Nemá snad policie na práci něco lepšího?" divil se šestatřicetiletý otec, jenž se za zabavení telefonu značky iPhone 4 musel vyplatit z vazby. Kauce ho přišla na 1500 dolarů (cca 37 tisíc korun).

Po roce a půl byl Jackson obviněn z krádeže majetku v hodnotě větší než 50 dolarů (cca 1200 korun). Exmanželka řekla médiím, že její bývalý partner neměl právo zabavit mobilní telefon jejich dcery, protože mu nepatřil. "Nemůžete si vzít něčí majetek, bez ohledu na to, zda jste jeho rodič, nebo ne," tvrdila. Kdyby telefon vydal hned na začátku, mohl být soudních pří ušetřen, dodala. 

Otec podává stížnost pro porušení občanských práv

S tím ovšem nesouhlasila soudkyně krajského soudu Lisa Greenová, která rozhodla o Jacksonově propuštění kvůli chybějícím důkazům. "Nechci, aby mi policisté říkali, jak mám vychovávat své dítě," řekl rozhořčeně propuštěný otec.

"Byl jsem rodič. Když dělá dítě něco špatného, ukážete mu, jak je to správně. Řeknete mu, co udělalo špatně, a udělíte trest, abyste dokázali, že se to nedělá," vysvětlil své chování, za které mu hrozilo šest měsíců vězení a pokuta dva tisíce dolarů (cca 50 tisíc korun).

Ronald Jackson teď hodlá podat federální stížnost pro porušení občanských práv, chování policejních orgánů i státního zastupitelství. Navíc lituje, že se kvůli celé kauze zhoršil jeho vztah s dnes již 15letou dcerou.

 

Právě se děje

Další zprávy