Policisté v Pákistánu zatkli personál bistra, odmítl jim dát hamburgery zdarma

ČTK ČTK
15. 6. 2021 14:31
Devět policistů v pákistánském městě Láhaur chtělo po obsluze rychlého občerstvení hamburgery zdarma, ta to však odmítla. Policisté zareagovali zadržením všech devatenácti zaměstnanců restaurace. Nenechali je ani vypnout spotřebiče nebo obsloužit čekající zákazníky. Zadržení pak část noci na neděli strávili v celách. Policisté zapojení do incidentu byli suspendováni.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

O incidentu informovala stanice BBC. "Nebylo to poprvé, co žádali o jídlo zdarma," uvedl řetězec občerstvení Johnny & Jugnu na svém Facebooku. Vedení policie chování strážníků odsoudilo s tím, že "nikdo nemá právo brát zákon do vlastních rukou; nespravedlnost nebude tolerována a všichni budou potrestáni".

Pákistánský premiér Imran Chán již dříve vyzýval k reformě policejních sil v provincii Paňdžáb, jehož metropolí je Láhaur. Uvedl přitom, že místní politici jmenovali na velitelské posty místních policejních stanic své kamarády, připomíná BBC.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy