Řidič dostal pokutu za rychlou jízdu v DeLoreanu. Nechtěl jsem cestovat časem, bránil se

pv
15. 9. 2016 17:41
Britský řidič dostal pokutu za rychlou jízdu v autě DeLorean, které se stalo kultovní díky filmu Návrat do budoucnosti, kdy se v něm při rychlosti 88 mil za hodinu Marty McFly přenesl zpět do roku 1955. "Nepokoušel jsem se cestovat časem, bylo to v neděli v jedenáct dopoledne a silnice byla úplně prázdná," uvedl šofér, který nakonec kvůli chybějícím důkazům nemusel pokutu platit.
Auto DeLorean ve filmu Návrat do budoucnosti.
Auto DeLorean ve filmu Návrat do budoucnosti. | Foto: Universal Pictures

Fanoušek filmové trilogie Návrat do budoucnosti dostal pokutu za vysokou rychlost, když se ve svém autě proháněl po hrabství Essex rychlostí 88 mil za hodinu (141 km/h). Obrátil se ale na soud, a protože policie nepředložila žádné důkazy, pokutu nakonec nemusel platit. 

Zdánlivě obyčejná zpráva v sobě skrývá kuriózní příběh, pokutovaný jezdec totiž řídil legendární auto DeLorean, ve kterém se ve filmu Návrat do budoucnosti právě při rychlosti 88 mil za hodinu dosáhne cestování časem, píše deník The Guardian.

Nigel Mills, který si koupil kultovní vůz v roce 2004 za 22 tisíc liber (zhruba 700 tisíc korun), však popřel, že by se při své jízdě snažil narušit časoprostorové kontinuum. "Nepokoušel jsem se cestovat časem," uvedl Mills. "Bylo to v neděli v jedenáct dopoledne a silnice byla úplně prázdná," vysvětlil, proč jel tak rychle. 

Ve svém prohlášení narážel na hlavní téma filmu Návrat do budoucnosti z roku 1985, ve kterém se hlavní postavě, Marty McFlyovi, podaří cestovat do roku 1955, když překročí ve speciálně upraveném DeLoreanu rychlost 88 mil za hodinu.

Pokutu nakonec platit nemusel

Mills je velký nadšenec do aut a společně s rodinou také milovník filmové série Zpátky do budoucnosti. A není jediný. Když auto vytáhne na silnici, poznává ho řada dalších řidičů. “Lidé se snaží vyfotit si vůz za jízdy, nebo si mě odchytnou na benzínce,” popsal Mills, který dle svých slov vyjede s autem z garáže tak třikrát do roka.

Policie ani samotný řidič neposkytli žádné informace o tom, zdali byl ve voze nainstalován proudový kondenzátor nezbytný pro cestování časem. Mills se nakonec vyhnul i pokutě, kvůli které se obrátil na soud. Ten mu dal za pravdu, policie totiž nepřednesla žádné důkazy a 55letý milovník aut a filmové sci-fi série vyvázl bez placení.

Návrat do budoucnosti 2 - Co se vyplnilo? | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 22 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy