Podávat daňové přiznání? Sorry jako. Tak Andrej Babiš baví internet

Magazín Magazín
1. 2. 2017 10:44
Hláška ministra financí Andreje Babiše, kterou odpověděl reportérům České televize při dotazu na příjmy, se stala námětem řady vtipů a koláží.
Babiš se rozčílil na Českou televizi: Sorry jako. Proč bych vám měl sdělovat příjmy? | Video: Česká televize

Ministr financí Andrej Babiš zase jednou baví český internet. Reportéři České televize se místopředsedy vlády ptali na nesrovnalosti v příjmech a nákupech dluhopisů Agrofertu.

Předseda hnutí ANO se na novináře obořil, že o něm točí účelové reportáže a že jsou jejich autoři zkorumpovaní. Na Českou televizi navíc podal stížnost.

Reportéři ČT natáčeli o nejasnostech ohledně Babišových příjmů. Ministr totiž doposud uspokojivě nevysvětlil, kde vzal dost osobních legálních příjmů, aby si mohl pořídit od daní osvobozené dluhopisy Agrofertu za 1,482 miliardy korun.

"Proč bych vám já měl sdělovat všechny moje příjmy? Sorry jako. Vy sdělujete někomu příjmy? Nebo kdo tady sděluje příjmy za posledních dvacet dva let? Co vám je vůbec do toho jako?" odpověděl Andrej Babiš.

A právě jeho „sorry jako“ se stalo internetovým memem. Na Twitteru, Instagramu i Facebooku vznikla řada koláží, vtipů i hlášek, které mezi sebou lidé sdílejí.

Na daňové přiznání píší Babišovu hlášku, vytvořili i návrh trička připomínající logo Agrofertu a na kelímek s kávou si místo jména nechávají napsat „sorry jako“. 

Podívejte se na nejzajímavější vtipy a koláže, které kolují po sociálních sítích:

#sorryjako

Fotka zveřejněná uživatelem Anna Cajthamlová (@annacajthamlova),

#sorryjako

Fotka zveřejněná uživatelem Dominik Feri (@choco_afro),

Video: Česká televize
 

Právě se děje

Další zprávy