Pocta královně. Najdete v optické iluzi mezi desítkami oblíbených psů toustový chléb?

Video Video
24. 9. 2022 13:39
Nová optická iluze vzdává hold nedávno zesnulé britské královně. Na obrázku se totiž nachází desítky psů rasy corgi, kteří jí po celý život dělali společnost. Najdete ale mezi roztomilými pejsky tři krajíce toustového chleba, který Alžběta II. používala pro své oblíbené sendviče s marmeládou?
Video: Aktuálně.cz/Dudolf

Ilustraci optické iluze vytvořil maďarský umělec Gergely Duda přezdívaný Dudolf jako poctu královně Alžbětě II. Na obrázku se královna nachází mezi desítkami psů plemene corgi, kterých měla za svůj život více než třicet.

Umělec ale mezi zvířata a královnu umístil i tři toustové chleby a vyzval lidi, aby se je pokusili objevit. Pokud máte potíže, zkuste zaměřit svou pozornost na tlapky corgiů v královnině zorném poli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Americký úřad chce zablokovat převzetí Activision Blizzard Microsoftem

Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, s jejíž pomocí se snaží zablokovat převzetí společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft. Americký úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Transakce by podle něj mohla poškodit hospodářskou soutěž. Hloubkové vyšetřování fúze, která má být největším převzetím v herním odvětví, před měsícem zahájila ze stejného důvodu i Evropská komise. Microsoft se hodlá proti kroku FTC bránit u soudu.

Microsoft v lednu oznámil, že koupí za 68,7 miliardy dolarů (necelých 1,6 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Tato firma stojí například za hrami Call of Duty či Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu. Po dokončení transakce by Microsoft byl třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony. Právě Sony transakce silně kritizuje.

Prezident Microsoftu Brad Smith uvedl, že společnost se bude proti kroku FTC bránit u soudu. Úřad uvedl, že Microsoft už v minulosti koupil cenný herní obsah a využil toho k potlačení konkurence ostatních konzolí. Microsoft je známý zejména díky operačnímu systému Windows a herním konzolím Xbox.

Zdroj: ČTK
Další zprávy