To už mi zase zvoní iPhone? Papoušek ruských chovatelů vyrazil dech divákům na sítích

Video Video
3. 7. 2022 7:00
Podívejte se na výběr virálních videí z dnešního týdne. Z toho, co kolovalo internetem a sociálními sítěmi, redakci videotýmu Aktuálně.cz zaujala výletní loď, která narazila do ledovce, papoušek, který napodobuje iPhone a jedny z nejděsivějších záchodů.
Foto: Aktuálně.cz/Associated Press

Papoušek napodobuje zvuk vyzvánějícího iPhonu

Video: Aktuálně.cz

Papoušek dokázal perfektně napodobit zvuk vyzvánějícího iPhonu. Majitelé korely, kteří žijí v Rusku, se hned začali smát, když uslyšeli, jak jejich domácí společník paroduje mobilní telefon. Korely jsou všeobecně známé tím, že mají na rozdíl od jiných papoušků příjemný zpěv. Jsou také pověstné právě napodobováním melodií, které zaslechnou.

Druhý Titanic. Norská výletní loď narazila do ledovce

Video: Aktuálně.cz

Norská výletní loď se málem stala druhým Titanikem. Při své cestě na Aljašku totiž kvůli mlze narazila do plovoucího ledovce. Loď se tak i se svými 2000 pasažéry musela vrátit a plavbu zrušit. I když se plavidlo muselo opravit, nikomu se naštěstí nic nestalo. "Celá loď se zatřásla. Skoro jako když vás někdo strčí do ramene. A zvuk to byl jako když se zavřou dveře," popsal jeden z pasažérů.

Jedny z nejděsivějších záchodů. V čínské zoo návštěvníky pozorují tygři

Video: Aktuálně.cz

Děsivé toalety v zoologické zahradě v Číně nabízí návštěvníkům jedinečné překvapení. Když jsou vykonat svou potřebu, mohou přes okno sledovat místní tygry. Jednomu z lidí se dokonce podařilo natočit, jak se obří kočkovitá šelma zvedá a snaží se naklánět nad okno, které je zakryté plůtkem. "To je nemožné tady používat záchod," uvedl návštěvník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Bidenovi začala letní dovolená, stráví ji s rodinou v Jižní Karolíně

Americkému prezidentovi Joeu Bidenovi začala letní dovolená, informuje agentura AP. Šéf Bílého domu podle ní stráví se svou rodinou v Jižní Karolíně nejméně sedm dní. Biden opustil Bílý dům v doprovodu první dámy Jill Bidenové. Na Andrewsově letecké základně v Marylandu nedaleko hlavního města Washingtonu na ně čekal prezidentský speciál Air Force One, který je dopravil do Charlestonu. Na palubě byli také prezidentův syn Hunter Biden, snacha Mellisa Cohenová a vnuk Beau.

Prezidentský pár má podle AP v plánu strávit dovolenou na ostrově Kiawah, kde bude mít k dispozici soukromou pláž a golfový resort. Na místě podle agentury zůstanou do úterý.

Bílý dům nereagoval na žádost AP o podrobnosti k Bidenovým dovolenkovým plánům, včetně dotazu, kdy se prezident vrátí do Washingtonu.

Letní dovolené jsou prezidentskou tradicí. George Bush mladší často trávil srpen prací na svém texaském ranči v téměř čtyřicetistupňových vedrech. Barack Obama se zdokonaloval v golfu na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží Massachusetts. Donald Trump trávil čas ve svém soukromém golfovém klubu v New Jersey. Loni Bidenovy letní plány narušil legislativní kalendář, nárůst počtu případů covidu-19 a chaotické stahování amerických sil z Afghánistánu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy