To už mi zase zvoní iPhone? Papoušek ruských chovatelů vyrazil dech divákům na sítích

Video Video
3. 7. 2022 7:00
Podívejte se na výběr virálních videí z dnešního týdne. Z toho, co kolovalo internetem a sociálními sítěmi, redakci videotýmu Aktuálně.cz zaujala výletní loď, která narazila do ledovce, papoušek, který napodobuje iPhone a jedny z nejděsivějších záchodů.
Foto: Aktuálně.cz/Associated Press

Papoušek napodobuje zvuk vyzvánějícího iPhonu

Video: Aktuálně.cz

Papoušek dokázal perfektně napodobit zvuk vyzvánějícího iPhonu. Majitelé korely, kteří žijí v Rusku, se hned začali smát, když uslyšeli, jak jejich domácí společník paroduje mobilní telefon. Korely jsou všeobecně známé tím, že mají na rozdíl od jiných papoušků příjemný zpěv. Jsou také pověstné právě napodobováním melodií, které zaslechnou.

Druhý Titanic. Norská výletní loď narazila do ledovce

Video: Aktuálně.cz

Norská výletní loď se málem stala druhým Titanikem. Při své cestě na Aljašku totiž kvůli mlze narazila do plovoucího ledovce. Loď se tak i se svými 2000 pasažéry musela vrátit a plavbu zrušit. I když se plavidlo muselo opravit, nikomu se naštěstí nic nestalo. "Celá loď se zatřásla. Skoro jako když vás někdo strčí do ramene. A zvuk to byl jako když se zavřou dveře," popsal jeden z pasažérů.

Jedny z nejděsivějších záchodů. V čínské zoo návštěvníky pozorují tygři

Video: Aktuálně.cz

Děsivé toalety v zoologické zahradě v Číně nabízí návštěvníkům jedinečné překvapení. Když jsou vykonat svou potřebu, mohou přes okno sledovat místní tygry. Jednomu z lidí se dokonce podařilo natočit, jak se obří kočkovitá šelma zvedá a snaží se naklánět nad okno, které je zakryté plůtkem. "To je nemožné tady používat záchod," uvedl návštěvník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy