Opilý Číňan si koupil v e-shopu živé prase i páva. Chtěl jsem jen oblečení, tvrdí

ČTK ČTK
14. 11. 2018 14:59
Jeden Číňan se opil na Den nezadaných, což je slevová akce internetového prodejce Alibaba, a po pár klicích v e-shopech skončil nejen s oblečením, ale i s živým prasetem, pávem a s obřím mlokem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Společnost Alibaba svůj komerčně úspěšný slevový svátek nazvaný Singles Day zavedla v roce 2009 a od té doby se rozrostl tak, že je mnohem větší než Black Friday a Cyber Monday dohromady, což jsou obdobné nákupní akce v USA i dalších zemích.

Nejmenovaný muž sdílel svou zkušenost na aplikaci WeChat a později i na čínské sociální síti Weibo. Příspěvek si vysloužil přes 22 tisíc komentářů a 18 tisíc lajků. Napsal to list South China Morning Post.

"Včera ráno, když jsem byl opilý, kliknul jsem na (e-shop) Taobao a začal nakupovat," napsal muž. "Celou dobu jsem si myslel, že jsem si koupil jen dvě sady oblečení. Pak jsem se podíval, jestli mi obchod už zboží poslal… přišel jsem na to, že jsem koupil taky prase a páva," napsal muž. Později zjistil, že v dalším e-shopu, JD.com, si objednal také obřího mloka.

"Mimořádně rozkošné thajské mini prase" ho přišlo na 278 jüanů (920 Kč), páv modrý na 390 a tříkilový mlok na 288 jüanů.

Video: Prasnice Ester byla nabízena jako "mikroprase". Po čtyřech letech dosahuje váhy 300 kilogramů

Prasnice Ester byla na trhu v kanadském Ontariu nabízena současnému majiteli jako "mikroprase". Po čtyřech letech dosahuje váhy 300 kilogramů. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy