Obyvatelé indické Kéraly zažili šok - místo vody jim z kohoutků teče alkohol

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 2. 2020 17:52
Značný šok zažili obyvatelé obytného bloku v jihoindickém státě Kérala, když jim v pondělí z kohoutků místo vody začala téct směs piva, brandy a rumu, napsal zpravodajský server BBC News.
Z kohoutku tekla směs piva, brandy a rumu (ilustrační foto).
Z kohoutku tekla směs piva, brandy a rumu (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Pobavení obyvatelé se obrátili na úřady pro pomoc a zjistili, že jejich vodu kontaminovaly samy úřady - byť nechtěně. Vyšlo najevo, že kousek od jejich bytů bylo zakopáno 6000 litrů zabaveného alkoholu. Ten ale začal prosakovat půdou do studny, která zásobuje pitnou vodou právě obyvatele bytového bloku.

Alkohol, který úředníci umístili do jámy poté, co byl zabaven na základě soudních příkazů, začal prosakoval do půdy a do studny - stejné studny, která zásobovala obyvatele 18 bytů v okrese Thrissur pitnou vodou.

Silný zápach naštěstí nájemníky odradil natolik, že se nikdo nepokusil alkoholovou břečku ochutnat. Indický stát Kérala má nejvyšší spotřebu alkoholu v zemi.

Úředníci začali pracovat na nápravách škody, obyvatelé jsou však odříznuti od zásob pitné vody. Proces odčerpání kontaminované studny bude podle BBC trvat minimálně měsíc, do té doby budou tamní obyvatelé odkázáni na dodávky od úřadů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy