Obyvatelé indické Kéraly zažili šok - místo vody jim z kohoutků teče alkohol

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 2. 2020 17:52
Značný šok zažili obyvatelé obytného bloku v jihoindickém státě Kérala, když jim v pondělí z kohoutků místo vody začala téct směs piva, brandy a rumu, napsal zpravodajský server BBC News.
Z kohoutku tekla směs piva, brandy a rumu (ilustrační foto).
Z kohoutku tekla směs piva, brandy a rumu (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Pobavení obyvatelé se obrátili na úřady pro pomoc a zjistili, že jejich vodu kontaminovaly samy úřady - byť nechtěně. Vyšlo najevo, že kousek od jejich bytů bylo zakopáno 6000 litrů zabaveného alkoholu. Ten ale začal prosakovat půdou do studny, která zásobuje pitnou vodou právě obyvatele bytového bloku.

Alkohol, který úředníci umístili do jámy poté, co byl zabaven na základě soudních příkazů, začal prosakoval do půdy a do studny - stejné studny, která zásobovala obyvatele 18 bytů v okrese Thrissur pitnou vodou.

Silný zápach naštěstí nájemníky odradil natolik, že se nikdo nepokusil alkoholovou břečku ochutnat. Indický stát Kérala má nejvyšší spotřebu alkoholu v zemi.

Úředníci začali pracovat na nápravách škody, obyvatelé jsou však odříznuti od zásob pitné vody. Proces odčerpání kontaminované studny bude podle BBC trvat minimálně měsíc, do té doby budou tamní obyvatelé odkázáni na dodávky od úřadů.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy