Sprostý obrázek ve sněhu pobouřil Švédsko. Není možné ho odstranit, všichni doufají v oblevu

jaz
21. 1. 2016 20:03
Švédský Göteborg řeší kuriózní případ vandalismu. Na zamrzlém ledě v místním parku se objevila falická malůvka, která pohoršila řadu občanů. Ti teď požadují, aby byl penis co nejdříve odstraněn. Správa parku se po snahách zatočit se sprostým uměním vzdala a čeká, až led roztaje.
Foto: Twitter

Göteborg – Na zamrzlém vodním příkopu ve švédském parku v Göteborgu se během uplynulého víkendu přes noc objevil do sněhu nakreslený symbol mužského přirození. Na místním úřadě se rázem začala kupit řada stížností od občanů, kteří jsou kresbou pohoršení a požadují, aby správa parku zakročila. Informoval o tom server The Local Sweden.

Zaměstnanci Královského parku v zářivě žlutých kombinézách nastoupili na umělecké dílo v hojném počtu, ale záhy zjistili, že led je natolik tenký, že by odstranění malůvky bylo velmi nebezpečné.

"Usoudili, že led nezůstane na místě. Neodvážili se vejít na příkop, proto tam bude toto umělecké dílo, dokud nepřijde obleva," řekl Darko Brankovic, ředitel správy parků v Göteborgu s tím, že chápe oba názorové tábory – a to jak pohoršené občany, tak ty, kterým přijde pozdvižení kolem výtvoru vandala komické.

Marnou snahu správců zachytil na snímku devětasedmdesátiletý občan Åke Lindgren ze svého bytu, který se celou akcí náramně bavil. Zaměstnanci parku se ještě snažili najít způsob, jak sprostou kresbu odstranit, ale po marném boji se vzdali s tím, že Švédové si budou muset počkat na teplejší počasí, až led sám od sebe povolí.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy