Sprostý obrázek ve sněhu pobouřil Švédsko. Není možné ho odstranit, všichni doufají v oblevu

jaz
21. 1. 2016 20:03
Švédský Göteborg řeší kuriózní případ vandalismu. Na zamrzlém ledě v místním parku se objevila falická malůvka, která pohoršila řadu občanů. Ti teď požadují, aby byl penis co nejdříve odstraněn. Správa parku se po snahách zatočit se sprostým uměním vzdala a čeká, až led roztaje.
Foto: Twitter

Göteborg – Na zamrzlém vodním příkopu ve švédském parku v Göteborgu se během uplynulého víkendu přes noc objevil do sněhu nakreslený symbol mužského přirození. Na místním úřadě se rázem začala kupit řada stížností od občanů, kteří jsou kresbou pohoršení a požadují, aby správa parku zakročila. Informoval o tom server The Local Sweden.

Zaměstnanci Královského parku v zářivě žlutých kombinézách nastoupili na umělecké dílo v hojném počtu, ale záhy zjistili, že led je natolik tenký, že by odstranění malůvky bylo velmi nebezpečné.

"Usoudili, že led nezůstane na místě. Neodvážili se vejít na příkop, proto tam bude toto umělecké dílo, dokud nepřijde obleva," řekl Darko Brankovic, ředitel správy parků v Göteborgu s tím, že chápe oba názorové tábory – a to jak pohoršené občany, tak ty, kterým přijde pozdvižení kolem výtvoru vandala komické.

Marnou snahu správců zachytil na snímku devětasedmdesátiletý občan Åke Lindgren ze svého bytu, který se celou akcí náramně bavil. Zaměstnanci parku se ještě snažili najít způsob, jak sprostou kresbu odstranit, ale po marném boji se vzdali s tím, že Švédové si budou muset počkat na teplejší počasí, až led sám od sebe povolí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy