Sprostý obrázek ve sněhu pobouřil Švédsko. Není možné ho odstranit, všichni doufají v oblevu

jaz
21. 1. 2016 20:03
Švédský Göteborg řeší kuriózní případ vandalismu. Na zamrzlém ledě v místním parku se objevila falická malůvka, která pohoršila řadu občanů. Ti teď požadují, aby byl penis co nejdříve odstraněn. Správa parku se po snahách zatočit se sprostým uměním vzdala a čeká, až led roztaje.
Foto: Twitter

Göteborg – Na zamrzlém vodním příkopu ve švédském parku v Göteborgu se během uplynulého víkendu přes noc objevil do sněhu nakreslený symbol mužského přirození. Na místním úřadě se rázem začala kupit řada stížností od občanů, kteří jsou kresbou pohoršení a požadují, aby správa parku zakročila. Informoval o tom server The Local Sweden.

Zaměstnanci Královského parku v zářivě žlutých kombinézách nastoupili na umělecké dílo v hojném počtu, ale záhy zjistili, že led je natolik tenký, že by odstranění malůvky bylo velmi nebezpečné.

"Usoudili, že led nezůstane na místě. Neodvážili se vejít na příkop, proto tam bude toto umělecké dílo, dokud nepřijde obleva," řekl Darko Brankovic, ředitel správy parků v Göteborgu s tím, že chápe oba názorové tábory – a to jak pohoršené občany, tak ty, kterým přijde pozdvižení kolem výtvoru vandala komické.

Marnou snahu správců zachytil na snímku devětasedmdesátiletý občan Åke Lindgren ze svého bytu, který se celou akcí náramně bavil. Zaměstnanci parku se ještě snažili najít způsob, jak sprostou kresbu odstranit, ale po marném boji se vzdali s tím, že Švédové si budou muset počkat na teplejší počasí, až led sám od sebe povolí.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy