Novináři o Soči: Pivo za 220, špinavá voda a divné záchodky

Marek Pros Marek Pros
5. 2. 2014 17:30
Zimní olympijské hry vypuknou již tento pátek. Kromě velkých očekávání je doprovází i rozčarování z řad novinářů, kteří zveřejňují své postřehy i fotky na Twitteru.
Zátiší na recepci hotelu v Soči
Zátiší na recepci hotelu v Soči | Foto: Twitter

Soči / Praha – Organizace v Soči vázne, novináři nemají připravené pokoje, v koupelně neteče voda. Tým sportovních redaktorů ze CNN zažil krutou srážku s realitou hned po příjezdu do Soči. "CNN si před pěti měsíci zarezervovala 11 hotelových pokojů. Už jsme tu den a k dispozici je pouze jeden," píše na svém Twitteru sportovní redaktor Harry Reekie.

O své zážitky ze Soči se podělili i čeští novináři. "Toulavých psů je v Soči určitě míň než v prosinci. Jeden mě včera potkal uvnitř sídliště, kde bydlíme. Lovečák zjistil, že nic nemám, v klidu," napsal Robert Záruba, zpravodaj České televize.

Jan Kaliba ze sportovní redakce Českého rozhlasu zažil menší rozčarování v jednom z barů, kde po něm obsluha požadovala extra příplatek za sezení. "V baru si účtovali poplatek za místo k sezení. Na snídani nás posílají do Moskvy či Kazaně. Zbývá věřit, že jde o jména restaurací."

Jeho rozhlasového kolegu Michala Jurmana překvapily ceny v místních restauracích. Hospodští nasadili ceny opravdu vysoko. "Párek bez ničeho 90 Kč, pivo 220 Kč. Přepočítávat rubly na ZOH 2014 je pro silnější povahy."

ZOH v Soči zahájí slavnostní ceremoniál již tento pátek v 17:00.

 

Právě se děje

před 56 minutami

České dráhy odškodní účastníky nehody u Perninku i pozůstalé po dvou obětech

České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu škody účastníkům nehody u Perninku na Karlovarsku i pozůstalým po dvou obětech. České dráhy provozují oba osobní vlaky, které se na trati v úterý čelně srazily. Při nehodě dva lidé zemřeli, devět bylo těžce a středně těžce zraněno. Podle Drážní inspekce jeden z vlaků nepočkal na křižování ve stanici Pernink.

"Prosíme všechny přímé účastníky této události a rodinné příslušníky obětí, aby nás kontaktovali na e-mailu [email protected], abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim. České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu hmotných škod," uvedla mluvčí společnosti Vanda Rajnochová. Dodala, že pravidla odškodnění upravuje platná legislativa a výše je závislá na závažnosti zdravotní újmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy