Novináři o Soči: Pivo za 220, špinavá voda a divné záchodky

Marek Pros Marek Pros
5. 2. 2014 17:30
Zimní olympijské hry vypuknou již tento pátek. Kromě velkých očekávání je doprovází i rozčarování z řad novinářů, kteří zveřejňují své postřehy i fotky na Twitteru.
Zátiší na recepci hotelu v Soči
Zátiší na recepci hotelu v Soči | Foto: Twitter

Soči / Praha – Organizace v Soči vázne, novináři nemají připravené pokoje, v koupelně neteče voda. Tým sportovních redaktorů ze CNN zažil krutou srážku s realitou hned po příjezdu do Soči. "CNN si před pěti měsíci zarezervovala 11 hotelových pokojů. Už jsme tu den a k dispozici je pouze jeden," píše na svém Twitteru sportovní redaktor Harry Reekie.

O své zážitky ze Soči se podělili i čeští novináři. "Toulavých psů je v Soči určitě míň než v prosinci. Jeden mě včera potkal uvnitř sídliště, kde bydlíme. Lovečák zjistil, že nic nemám, v klidu," napsal Robert Záruba, zpravodaj České televize.

Jan Kaliba ze sportovní redakce Českého rozhlasu zažil menší rozčarování v jednom z barů, kde po něm obsluha požadovala extra příplatek za sezení. "V baru si účtovali poplatek za místo k sezení. Na snídani nás posílají do Moskvy či Kazaně. Zbývá věřit, že jde o jména restaurací."

Jeho rozhlasového kolegu Michala Jurmana překvapily ceny v místních restauracích. Hospodští nasadili ceny opravdu vysoko. "Párek bez ničeho 90 Kč, pivo 220 Kč. Přepočítávat rubly na ZOH 2014 je pro silnější povahy."

ZOH v Soči zahájí slavnostní ceremoniál již tento pátek v 17:00.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy