Novináři o Soči: Pivo za 220, špinavá voda a divné záchodky

Marek Pros Marek Pros
5. 2. 2014 17:30
Zimní olympijské hry vypuknou již tento pátek. Kromě velkých očekávání je doprovází i rozčarování z řad novinářů, kteří zveřejňují své postřehy i fotky na Twitteru.
Zátiší na recepci hotelu v Soči
Zátiší na recepci hotelu v Soči | Foto: Twitter

Soči / Praha – Organizace v Soči vázne, novináři nemají připravené pokoje, v koupelně neteče voda. Tým sportovních redaktorů ze CNN zažil krutou srážku s realitou hned po příjezdu do Soči. "CNN si před pěti měsíci zarezervovala 11 hotelových pokojů. Už jsme tu den a k dispozici je pouze jeden," píše na svém Twitteru sportovní redaktor Harry Reekie.

O své zážitky ze Soči se podělili i čeští novináři. "Toulavých psů je v Soči určitě míň než v prosinci. Jeden mě včera potkal uvnitř sídliště, kde bydlíme. Lovečák zjistil, že nic nemám, v klidu," napsal Robert Záruba, zpravodaj České televize.

Jan Kaliba ze sportovní redakce Českého rozhlasu zažil menší rozčarování v jednom z barů, kde po něm obsluha požadovala extra příplatek za sezení. "V baru si účtovali poplatek za místo k sezení. Na snídani nás posílají do Moskvy či Kazaně. Zbývá věřit, že jde o jména restaurací."

Jeho rozhlasového kolegu Michala Jurmana překvapily ceny v místních restauracích. Hospodští nasadili ceny opravdu vysoko. "Párek bez ničeho 90 Kč, pivo 220 Kč. Přepočítávat rubly na ZOH 2014 je pro silnější povahy."

ZOH v Soči zahájí slavnostní ceremoniál již tento pátek v 17:00.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy