Novináři o Soči: Pivo za 220, špinavá voda a divné záchodky

Marek Pros Marek Pros
5. 2. 2014 17:30
Zimní olympijské hry vypuknou již tento pátek. Kromě velkých očekávání je doprovází i rozčarování z řad novinářů, kteří zveřejňují své postřehy i fotky na Twitteru.
Zátiší na recepci hotelu v Soči
Zátiší na recepci hotelu v Soči | Foto: Twitter

Soči / Praha – Organizace v Soči vázne, novináři nemají připravené pokoje, v koupelně neteče voda. Tým sportovních redaktorů ze CNN zažil krutou srážku s realitou hned po příjezdu do Soči. "CNN si před pěti měsíci zarezervovala 11 hotelových pokojů. Už jsme tu den a k dispozici je pouze jeden," píše na svém Twitteru sportovní redaktor Harry Reekie.

O své zážitky ze Soči se podělili i čeští novináři. "Toulavých psů je v Soči určitě míň než v prosinci. Jeden mě včera potkal uvnitř sídliště, kde bydlíme. Lovečák zjistil, že nic nemám, v klidu," napsal Robert Záruba, zpravodaj České televize.

Jan Kaliba ze sportovní redakce Českého rozhlasu zažil menší rozčarování v jednom z barů, kde po něm obsluha požadovala extra příplatek za sezení. "V baru si účtovali poplatek za místo k sezení. Na snídani nás posílají do Moskvy či Kazaně. Zbývá věřit, že jde o jména restaurací."

Jeho rozhlasového kolegu Michala Jurmana překvapily ceny v místních restauracích. Hospodští nasadili ceny opravdu vysoko. "Párek bez ničeho 90 Kč, pivo 220 Kč. Přepočítávat rubly na ZOH 2014 je pro silnější povahy."

ZOH v Soči zahájí slavnostní ceremoniál již tento pátek v 17:00.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy