Děsivá noc v pařížských katakombách. Airbnb nabízí ubytování ve společnosti šesti milionů mrtvol

jaz
Aktualizováno 15. 10. 2015 20:02
Společnost Airbnb nabízející ubytování po celém světě vyhlásila halloweenskou soutěž. Výherci budou moct strávit noc v útrobách katakomb v Paříži, kde se nachází až šest milionů lidských ostatků z konce 18. století. Nabídka zahrnuje prohlídku strašidelných chodeb, večeři i soukromý koncert. Přihlásit se může každý, stačí napsat motivační dopis.
Foto: airbnb.fr

Paříž – Společnost Airbnb vyhlásila na svých stránkách soutěž o ubytování pro dva lidi na halloweenský večer, a to v netradičním hotelu.

Apartmá se nachází přímo v útrobách hlavního města Francie, kam se koncem 18. století přesouvaly ostatky z místních hřbitovů kvůli strachu z možné nákazy.

Děsivou atmosféru svátku Všech svatých si tak mohou zájemci vychutnat s šesti miliony kostrami. Informoval o tom server The Guardian.

Foto: airbnb.fr

Airbnb nabízí zájemcům pohodlnou manželskou postel, služby tamního průvodce katakombami, gurmánský zážitek v podobě večeře při poslechu soukromého akustického koncertu a druhý den samozřejmě i snídani.

"Před spaním vám vypravěč poví fascinující příběh z katakomb, ze kterého budete mít noční můry. A nakonec si užijete svítání s mrtvými a stanete se tak jediným žijícím člověkem, který se kdy probudil v pařížských katakombách," láká inzerát.

Pařížské podzemí se nachází až 20 metrů pod povrchem, hluboko pod kanalizací i systémem metra. Tvoří ho rozsáhlá síť chodeb, kam ročně zavítá přes půl milionu návštěvníků.

Prostory jsou také atraktivní lokací pro filmaře nebo inspirací pro módní návrháře, kteří tu konají přehlídky. Děsivou atmosféru podzemního hřbitova navíc dotváří i obrazy a nápisy na stěnách s tematikou smrti.

Foto: airbnb.fr

"Ráno si myslíš, že nemůžeš přežít do večera, a večer, že do rána možná přežiješ," zní jeden z citátů. Jak ale upozorňuje společnost Airbnb, návštěvník se zde má cítit jako ve vlastním hrobě, a to ať už vyrazí do podzemí s partnerem, nebo třeba jen kamarádem.

Výhra zahrnuje i cestu z bydliště až do Paříže. Zájemci stačí jen napsat 100 slov, proč zrovna on má dost odvahy spát v katakombách. Motivační dopis musí odeslat do půlnoci 20. října.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy