Konec superhrdinů v USA. "Malí teroristé" končí za mřížemi

pej
30. 7. 2014 13:30
Newyorská policie chce vymýtit z Times Square lidi v kostýmech. Považuje je za malé teroristy, kteří jen obtěžují turisty a okrádají je o peníze.
Spider-Man protestuje za svoje práva v New Yorku
Spider-Man protestuje za svoje práva v New Yorku | Foto: Profimedia.cz

New York – Nastává soumrak komiksových hrdinů na slavném Times Square? Policie zadržela letos již potřetí muže převlečeného za Spider-Mana, který lákal z turistů peníze za společné focení. V policejní cele skončili i další "superhrdinové". Jde o důkaz zpřísňujících se opatření, kterými se New York snaží vymýtit lidi v kostýmech z turisticky atraktivních lokací.

Zatčení muže v kostýmu Spider-Mana na Times Square
Zatčení muže v kostýmu Spider-Mana na Times Square | Video: YouTube

Potyčka mezi Spider-Manem, za kterého byl převlečený pětadvacetiletý Junior Bishop, a policistou začala poté, co "pavoučí muž" nabízel turistům možnost společné fotografie za deset dolarů. Když ho přihlížející policista upozornil na nepřiměřenost nabídky, dostalo se mu vulgarit a vzteklých výpadů. Policista následně Spider-Mana po vzájemné potyčce zadržel.

"Policista byl přijat do lékařské péče kvůli otokům a bolestem hlavy," řekl pro The New York Post zdroj z policejní stanice a zároveň zavtipkoval: "Tohle by skutečný Spider-Man nikdy neudělal."

Zátah na další hrdiny

Nakonec nezůstalo pouze u muže v červenomodrém kostýmu. Na policejní stanici skončili kvůli obvinění z výtržnictví i další převlečení lidé, jako například Kapitán Amerika, kovbojka Jessie z filmu Toy Story, další Spider-Man a rovněž i muž známý jako Black Naked Cowboy.

Ten ale popřel, že by byl ve skutečnosti zatčen. Na služebnu se dostavil dobrovolně kvůli pokutě za držení drog. A zároveň se chtěl podívat na kolegu Spider-Mana. "Myslím, že policie je skvělá a dělá svoji práci. Proti mně nic neudělali," řekl pro The New York Post.

Jak to vypadá na Times Square?
Jak to vypadá na Times Square? | Video: YouTube

Junior Bishop byl nakonec obviněn z napadení veřejného činitele, podle policejních záznamů nejde o jeho první přestupek, zatčen byl už sedmkrát. Ostatní "superhrdinové" byli z vazby propuštěni.

Policisté se o této kauze, která není ojedinělá, vyjadřují jednoznačně. "Jsou jako malí teroristé, co útočí především na turisty," řekl jeden z nich. Stěžují si i na situaci na jednom z turistických nejatraktivnějších míst v New Yorku, kterou stěžují právě lidé převlečení za animované hrdiny. Incident zároveň vyvolal posílení policejních hlídek na Times Square, a to na popud samotného ředitele newyorské policie.

 

Právě se děje

před 50 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy