reklama
 
 

Nešikovný fotograf zničil miniaturní sochu nahé ženy

12. 3. 2015 20:25
Miniaturu, pouhým okem neviditelnou, vytvořil v tisícinách milimetru s pomocí nejmodernějších technologií britský umělec a inženýr Jonty Hurwitz.

Londýn - Jednu z nejmenších soch na světě, velkou prý asi jako hlava mravence, zničil nešťastnou náhodou svým prstem fotograf, který ji dokumentoval. Miniaturu, pouhým okem neviditelnou, vytvořil v tisícinách milimetru s pomocí nejmodernějších technologií britský umělec a inženýr Jonty Hurwitz.

Socha znázorňující nahou ženu měřila podle Hurwitze asi 80 krát 100 mikrometrů (mikrometr je jednou miliontinou metru). Hurwitz ji stvořil za pomocí miniaturní 3D tiskárny. Předlohou byla skutečná modelka.

Hurwitz se podle britských médií rozhodl nechat své dílo vyfotografovat v laboratoři vybavené elektronickým mikroskopem a fotografickou technikou. Technik se pak pokusil sochu natočit, jenže ji ztratil.

"Další půlhodinu jsme sochu hledali čočkou. Jenže pak jsem si všiml, že tam, kde byla, je otisk prstu." Dílo, na němž umělec pracoval rok a které je podle něj nejmenší sochou na světě, tak zmizelo ve vteřině.

autor: ČTK | 12. 3. 2015 20:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama