Žena se holí dvakrát denně. Trpí kvůli vítězce Eurovize

jaz
15. 5. 2014 8:00
Matka dvou dětí bojuje s depresemi a myšlenkami na sebevraždu kvůli nemoci, která se projevuje růstem vousů. Po vítězství travesti zpěvačky v mezinárodní soutěži je navíc terčem vtipů.
Cheryl a Conchita
Cheryl a Conchita | Foto: Facebook Cheryl Monks / Reuters

Morecambe – Když bylo Cheryl Monks 12 let, diagnostikovali jí syndrom polycystických ovarií (PCO). Jedná se o hormonální nerovnováhu, která se může projevovat ochlupením na nezvyklých partiích.

Celý život se tak potýká s pohledy lidí, kteří její stav nechápou. Cheryl se dokonce pokusila před časem o sebevraždu.

Ke zhoršení jejího psychického stavu došlo poté, co v pěvecké soutěži Eurovision Song Contest vyhrál rakouský travesti zpěvák s tmavým plnovousem, který si říká Conchita Wurst.

Vítězný song vousaté zpěvačky
Vítězný song vousaté zpěvačky | Video: YouTube

Druhý den po vítězství dostala Cheryl anonymní zprávu na Facebooku, kam jí dotyčný poslal koláž, na které je vyobrazena  s vítěznou zpěvačkou. "Viděla ses včera v noci v televizi? Vidíš tu podobu," napsal anonym pod fotografii.

Od té doby se bojí posměchu a raději nevychází z domu. "To, co se stalo, je neuvěřitelně kruté a má rodina je opravdu naštvaná. Chtělo se mi stočit se do klubíčka a umřít," řekla Daily Mail dvaatřicetiletá matka, která věří, že dotyčný musí být někdo z jejích přátel na sociální síti.

Cheryl se přesto snaží angažovat ve sbírce na pomoc žen, které trpí stejným syndromem jako ona sama. Zatím se jí podařilo shromáždit na 10 tisíc liber, což je v přepočtu více jak 300 tisíc korun, které poputují na laserové ošetření na soukromé klinice pro trpící PCO.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy