Žena se holí dvakrát denně. Trpí kvůli vítězce Eurovize

jaz
15. 5. 2014 8:00
Matka dvou dětí bojuje s depresemi a myšlenkami na sebevraždu kvůli nemoci, která se projevuje růstem vousů. Po vítězství travesti zpěvačky v mezinárodní soutěži je navíc terčem vtipů.
Cheryl a Conchita
Cheryl a Conchita | Foto: Facebook Cheryl Monks / Reuters

Morecambe – Když bylo Cheryl Monks 12 let, diagnostikovali jí syndrom polycystických ovarií (PCO). Jedná se o hormonální nerovnováhu, která se může projevovat ochlupením na nezvyklých partiích.

Celý život se tak potýká s pohledy lidí, kteří její stav nechápou. Cheryl se dokonce pokusila před časem o sebevraždu.

Ke zhoršení jejího psychického stavu došlo poté, co v pěvecké soutěži Eurovision Song Contest vyhrál rakouský travesti zpěvák s tmavým plnovousem, který si říká Conchita Wurst.

Vítězný song vousaté zpěvačky
Vítězný song vousaté zpěvačky | Video: YouTube

Druhý den po vítězství dostala Cheryl anonymní zprávu na Facebooku, kam jí dotyčný poslal koláž, na které je vyobrazena  s vítěznou zpěvačkou. "Viděla ses včera v noci v televizi? Vidíš tu podobu," napsal anonym pod fotografii.

Od té doby se bojí posměchu a raději nevychází z domu. "To, co se stalo, je neuvěřitelně kruté a má rodina je opravdu naštvaná. Chtělo se mi stočit se do klubíčka a umřít," řekla Daily Mail dvaatřicetiletá matka, která věří, že dotyčný musí být někdo z jejích přátel na sociální síti.

Cheryl se přesto snaží angažovat ve sbírce na pomoc žen, které trpí stejným syndromem jako ona sama. Zatím se jí podařilo shromáždit na 10 tisíc liber, což je v přepočtu více jak 300 tisíc korun, které poputují na laserové ošetření na soukromé klinice pro trpící PCO.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy