Německý jezevčík musí po letech k původním majitelům, rozhodl soud. Nálezcům mají zaplatit 87 000

ČTK ČTK
11. 8. 2016 7:26
Dlouholetý spor rozhodl soud v Postupimi. Mnichovskému páru, který ztraceného psa našel a odmítl vrátit, vyčetl, že se nesnažil dostatečně intenzivně najít jeho majitele. Zvíře soud přiřkl původním majitelům, kteří však musí Mnichovanům zaplatit 3217,16 eur (téměř 87 000 Kč) jako náhradu za stravu a veterinární ošetření, které psovi během čtyř let péče poskytli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Postupim - Po čtyřech letech péče musí manželé z Mnichova vrátit původním majitelům jezevčíka, kterého našli pobíhat u dálniční křižovatky nedaleko Berlína. Dlouholetý spor rozhodl soud v Postupimi.

Lulu si tak bude muset zvykat nejen na staronové páníčky, ale i na své původní jméno Bonny von Beelitz.

Opuštěnou devítiměsíční fenku jezevčíka našel pár z Mnichova v roce 2012 během dovolené u vjezdu na dálnici nedaleko německé metropole.

O dva roky později se přišli poradit s chovatelem o pořízení dalšího psa a požádali ho o vystavení osvědčení pro Lulu, jak zvíře pojmenovali. Chovatel však na základě čipu pod kůží zjistil, že pes je hlášen jako ztracený, a informoval původní majitele.

Nálezci se ale domácího mazlíčka nechtěli vzdát.

Postupimský soud ve svém rozhodnutí mnichovskému páru vyčetl, že se nesnažil dostatečně intenzivně najít majitele ztraceného psa. Zvíře soud přiřkl původním majitelům, kteří však musí Mnichovanům zaplatit 3217,16 eura (téměř 87 000 Kč) jako náhradu za stravu a veterinární ošetření, které psovi během čtyř let péče poskytli.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy