Německý důchodce zapomněl ve vlaku vzácnou vázu od Picassa, policie ji už nenašla

ČTK ČTK
26. 2. 2019 13:16
Na nepozornost doplatil 76letý německý senior, který převážel vzácnou vázu od Pabla Picassa. Umělecký předmět v hodnotě nejméně 10 tisíc eur (přes 250 tisíc korun) totiž zapomněl při přestupování ve vlaku, informovala v tiskové zprávě německá policie. Zaměstnanci dráhy, které vzápětí zalarmoval, již tašku s vázou nenašli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Muž v polovině února vyrazil na cestu z Kasselu do Düsseldorfu a vezl vzácnou Picassovu vázu s názvem Le Hibou (Sova) z roku 1953.

Při přestupu mezi spoji ale velkou nákupní tašku s artefaktem zapomněl ve vagónu. Ještě na nástupišti si svou chybu uvědomil a zalarmoval drážní zaměstnance.

Průvodčí vlaku, který se mezitím vydal na další cestu, tašku se vzácnou keramickou vázou hledal, už ji ale nenašel. Policie zahájila vyšetřování případu kvůli podezření z trestného činu zatajení nalezené věci.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy