Německo obletěl snímek zamrzlé lišky v ledu. Pro některé je varováním, jiní tvrdí, že jde o žert

ČTK Magazín ČTK, Magazín
13. 1. 2017 19:45
Německo obletěla fotografie lišky, která zamrzla v Dunaji. Myslivec, který si zvířete všiml, ho z řeky vyřízl prakticky v jednom ledovém bloku. Liška se zřejmě namrzlou řeku poblíž obce Fridingen v Bádensku-Württembersku pokusila přeběhnout zhruba před pěti týdny, když se pod ní protrhl tehdy ještě tenký led. Zvíře se tak utopilo. V dalších týdnech se podstatně ochladilo a tělo celého zvířete obklopil led. V tomto stavu ho našel myslivec Franz Stehle, který lišku z ledu vyřízl a vystavil na svém dvoře. "Ledová liška by mohla sloužit jako varování pro ty, kteří chtějí zkoušet led zamrzlého Dunaje," řekl myslivec.
Liška zamrzlá v ledu
Liška zamrzlá v ledu | Foto: ČTK

Na webu se rovněž objevila videoreportáž o lišce zamrzlé v Dunaji.

Někteří lidé se však domnívají, že jde o "apríl". Zpochybňují, že by třiceticentimetrová vrstva ledu lišku neunesla a tvrdí, že jde o podvrženou vycpanou lišku.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy