Největší sbírku Hello Kitty má japonský policista, jejich cena se odhaduje na šest milionů

ČTK ČTK
7. 7. 2017 14:03
Celý život honí zločince a sbírá předměty s postavičkou Hello Kitty. Má jich přes pět tisíc a je zapsán v knize rekordů. "Kitty je láska mého života," tvrdí.
Masao Gundži a jeho sbírka Hello Kitty
Masao Gundži a jeho sbírka Hello Kitty | Foto: ČTK

Největší sbírku předmětů jakkoli souvisejících s japonskou komiksovou postavičkou Hello Kitty nevlastní žádná holčička ani děvče dávno odrostlé, ale policista ve výslužbě.

Sedmašedesátiletý Masao Gundži má toto prvenství potvrzené v Guinnessově knize rekordů od listopadu loňského roku. "Kitty je láska mého života," svěřil se v těchto dnech agentuře AFP.

Muž, který celý pracovní život strávil honbou za zločinci, se zároveň věnoval na kriminalistu poměrně nezvyklému koníčku. Ve svém domě na předměstí Tokia stihl nashromáždit více než 5000 nejrůznějších artefaktů, které mají dohromady odhadovanou hodnotu 30 milionů jenů (šest milionů korun).

Sbírkou se už dávno nekochá jenom sám - domácnost přeměnil v muzeum hojně navštěvované turisty.

Poprvé se roztomilá kočička s věčnou mašličkou na hlavičce, symbol japonské popkultury kawai, objevila v Japonsku v roce 1974. Hello Kitty společnosti Sanrio poprvé ozdobila skromnou peněženku, pak se rozšířila na vše, co je jen trochu myslitelné: její hlavička se objevuje po celém světě na 50 000 různých druzích výrobků, počínaje obyčejnou gumou a konče palubou letadla, přes elektroniku, pera a dokonce obojky pro psy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy