Voda jako lék na kocovinu? Nesmysl, pomůže jedině čas a dobře se najíst, tvrdí vědci

Magazín Magazín
24. 10. 2015 10:05
Výzkum univerzity v australském Newcastlu vyvrátil jeden z nejznámějších mýtů o kocovině. Voda podle australských vědců totiž následky alkoholu nezmírní, důležité je podle odborníků nepít na lačný žaludek a dobře se najíst. "Na léčbu kocoviny neexistuje žádný lék. Nejúčinnější je totiž nepít vůbec," dodává vedoucí studie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Newcastle – Káva, prášky na bolest hlavy, tučné jídlo nebo hodně vody? Každý bojuje proti kocovině jiným způsobem.

Americký spisovatel a milovník koktejlů Ernest Hemingway například doporučoval rajčatovou šťávu s pivem a Kingsley Amis zase vývar z masa s vodkou.

Vědci z australské univerzity v Newcastlu teď tyto mýty vyvracejí. Tvrdí, že ani voda a snaha o hydrataci organismu následky alkoholu nezmírní, informuje The Independent.

"Většina lidí, včetně mě, vyrůstala v tom, že voda je na zahnání kocoviny to nejlepší. Voda má ale pouze jeden efekt, a to snížení celkového množství vypitého alkoholu," dodává vedoucí studie.

Vědci proto doporučují, že když už musíte pít, nikdy nekonzumujte alkohol na lačný žaludek a dbejte, aby jídlo mělo dostatek sacharidů a tuků.

Důležité je také vyvarovat se nápojům s kofeinem, které zrychlují srdeční a cévní činnost. "Zdá se, že jediné, co pomůže na kocovinu, je čas," uzavírají.

 

Právě se děje

Další zprávy