Voda jako lék na kocovinu? Nesmysl, pomůže jedině čas a dobře se najíst, tvrdí vědci

Magazín Magazín
24. 10. 2015 10:05
Výzkum univerzity v australském Newcastlu vyvrátil jeden z nejznámějších mýtů o kocovině. Voda podle australských vědců totiž následky alkoholu nezmírní, důležité je podle odborníků nepít na lačný žaludek a dobře se najíst. "Na léčbu kocoviny neexistuje žádný lék. Nejúčinnější je totiž nepít vůbec," dodává vedoucí studie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Newcastle – Káva, prášky na bolest hlavy, tučné jídlo nebo hodně vody? Každý bojuje proti kocovině jiným způsobem.

Americký spisovatel a milovník koktejlů Ernest Hemingway například doporučoval rajčatovou šťávu s pivem a Kingsley Amis zase vývar z masa s vodkou.

Vědci z australské univerzity v Newcastlu teď tyto mýty vyvracejí. Tvrdí, že ani voda a snaha o hydrataci organismu následky alkoholu nezmírní, informuje The Independent.

"Většina lidí, včetně mě, vyrůstala v tom, že voda je na zahnání kocoviny to nejlepší. Voda má ale pouze jeden efekt, a to snížení celkového množství vypitého alkoholu," dodává vedoucí studie.

Vědci proto doporučují, že když už musíte pít, nikdy nekonzumujte alkohol na lačný žaludek a dbejte, aby jídlo mělo dostatek sacharidů a tuků.

Důležité je také vyvarovat se nápojům s kofeinem, které zrychlují srdeční a cévní činnost. "Zdá se, že jediné, co pomůže na kocovinu, je čas," uzavírají.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy