Voda jako lék na kocovinu? Nesmysl, pomůže jedině čas a dobře se najíst, tvrdí vědci

Magazín Magazín
24. 10. 2015 10:05
Výzkum univerzity v australském Newcastlu vyvrátil jeden z nejznámějších mýtů o kocovině. Voda podle australských vědců totiž následky alkoholu nezmírní, důležité je podle odborníků nepít na lačný žaludek a dobře se najíst. "Na léčbu kocoviny neexistuje žádný lék. Nejúčinnější je totiž nepít vůbec," dodává vedoucí studie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Newcastle – Káva, prášky na bolest hlavy, tučné jídlo nebo hodně vody? Každý bojuje proti kocovině jiným způsobem.

Americký spisovatel a milovník koktejlů Ernest Hemingway například doporučoval rajčatovou šťávu s pivem a Kingsley Amis zase vývar z masa s vodkou.

Vědci z australské univerzity v Newcastlu teď tyto mýty vyvracejí. Tvrdí, že ani voda a snaha o hydrataci organismu následky alkoholu nezmírní, informuje The Independent.

"Většina lidí, včetně mě, vyrůstala v tom, že voda je na zahnání kocoviny to nejlepší. Voda má ale pouze jeden efekt, a to snížení celkového množství vypitého alkoholu," dodává vedoucí studie.

Vědci proto doporučují, že když už musíte pít, nikdy nekonzumujte alkohol na lačný žaludek a dbejte, aby jídlo mělo dostatek sacharidů a tuků.

Důležité je také vyvarovat se nápojům s kofeinem, které zrychlují srdeční a cévní činnost. "Zdá se, že jediné, co pomůže na kocovinu, je čas," uzavírají.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy