Tohle je nejstarší kocour na světě. Oslavil 30. narozeniny, je nevrlý a bere léky na krevní tlak

Magazín Magazín
5. 6. 2018 11:26
Britského kocoura jménem Rubble dostala jeho panička Michele Fosterová ke svým dvacetinám v květnu 1988. O 30 let později společně oslavili třetí kulaté narozeniny, které dělají z Rubbla nejstarší žijící kočku domácí na světě.
Kocour Rubble
Kocour Rubble | Foto: Profimedia.cz

Michele Fosterové bylo 20 let, když dostala koťátko, které pojmenovala Rubble. Že spolu budou žít další tři desítky let, netušila. Teď společně oslavili zvířecí jubileum, byť Rubble by nejraději zůstal doma v klidu, píše web Fox News. 

Rubble měl totiž narozeninový večírek u veterináře, který ho bezplatně prohlédl a kde dostal oblíbené pamlsky. "Na svůj věk je ve skvělé formě, bere jen léky na krevní tlak," podotkl jeho veterinář.

Co je receptem na kočičí dlouhověkost? Majitelka prozradila, že nikdy neměla děti, a proto věnovala kocourovi zvláštní péči. Zároveň nechce, aby se z Rubbleho stala celebrita, zvíře má rádo svůj klid. "Je skvělý, ačkoliv je kvůli věku už docela nevrlý," řekla Fox News majitelka.

Rubble je momentálně stejně starý jako Scooter, což je zvířecí rekordman zapsaný v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší kočka na světě, byť už nežije.

Za nejstarší kočku na světě se neoficiálně považuje Creme Puff, která se narodila v roce 1967 a dožila se 38 let a tří dnů.

Fosterová tvrdí, že Rubbla nechce vystavovat přílišné pozornosti, proto ho nejspíše ani nenechá zapsat do knihy rekordů. Příliš mnoho lidí by ho akorát rozrušilo. "Už je starý, chci ho nechat v klidu dožít," řekla majitelka.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Policie v Rusku zadržela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy