Tohle je nejstarší kocour na světě. Oslavil 30. narozeniny, je nevrlý a bere léky na krevní tlak

Magazín Magazín
5. 6. 2018 11:26
Britského kocoura jménem Rubble dostala jeho panička Michele Fosterová ke svým dvacetinám v květnu 1988. O 30 let později společně oslavili třetí kulaté narozeniny, které dělají z Rubbla nejstarší žijící kočku domácí na světě.
Kocour Rubble
Kocour Rubble | Foto: Profimedia.cz

Michele Fosterové bylo 20 let, když dostala koťátko, které pojmenovala Rubble. Že spolu budou žít další tři desítky let, netušila. Teď společně oslavili zvířecí jubileum, byť Rubble by nejraději zůstal doma v klidu, píše web Fox News. 

Rubble měl totiž narozeninový večírek u veterináře, který ho bezplatně prohlédl a kde dostal oblíbené pamlsky. "Na svůj věk je ve skvělé formě, bere jen léky na krevní tlak," podotkl jeho veterinář.

Co je receptem na kočičí dlouhověkost? Majitelka prozradila, že nikdy neměla děti, a proto věnovala kocourovi zvláštní péči. Zároveň nechce, aby se z Rubbleho stala celebrita, zvíře má rádo svůj klid. "Je skvělý, ačkoliv je kvůli věku už docela nevrlý," řekla Fox News majitelka.

Rubble je momentálně stejně starý jako Scooter, což je zvířecí rekordman zapsaný v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší kočka na světě, byť už nežije.

Za nejstarší kočku na světě se neoficiálně považuje Creme Puff, která se narodila v roce 1967 a dožila se 38 let a tří dnů.

Fosterová tvrdí, že Rubbla nechce vystavovat přílišné pozornosti, proto ho nejspíše ani nenechá zapsat do knihy rekordů. Příliš mnoho lidí by ho akorát rozrušilo. "Už je starý, chci ho nechat v klidu dožít," řekla majitelka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy