Nejbizarnější okamžiky voleb? Brichtova hymna, Okamurova selekce novinářů a Babišův polibek

hrz
21. 10. 2017 20:45
Volby skončily, hlasy jsou spočteny, kostky vrženy. Sociální sítě řeší pachuť ani ne tak z volebních výsledků, jako z bizarních okamžiků, které se odehrály ve volebních štábech jednotlivých stran. V hitparádě "bizárů" bezesporu vedou Okamurovi vyhazovači novinářů, Aleš Brichta v kostlivecké mikině pějící českou hymnu či Babišův vřelý polibek s marketingovým stratégem ANO Markem Prchalem.
Foto: Aktuálně.cz, DVTV

Čeští uživatelé sociálních sítí pochopitelně žijí volbami. Ovšem ani ne tolik komentáři volebních výsledků či spekulacemi o možných koalicích, jako spíše celkovým dojmem.

Dá se říct, že uživatele nejvíce šokovaly tři bizarní okamžiky. Tím prvním bylo (dle uživatelů poněkud nesvobodné a nedemokratické, nicméně velmi přímé) vyvádění novinářů z volebního štábu strany Svoboda a přímá demokracie. Selekce byla prováděna na základě míry kritičnosti vůči Tomiu Okamurovi a jeho straně.

Japonští novináři byli ovšem předsedou SPD vítáni.

Na žebříček nejbizarnějších momentů voleb rezonujících sítěmi pochopitelně patří vrávorající zpěvák Aleš Brichta v kostlivecké mikině, kterak zpívá českou hymnu s Tomiem Okamurou a širším vedením SPD.

V této hitparádě "bizárů" mu pak šlape na paty Andrej Babiš a jeho polibek s marketingovým odborníkem Markem Prchalem. Ten je skrytou tváří Hnutí ANO, zkušeným stratégem kampaně na sociálních sítí a jedním z klíčů Babišova úspěchu.

Populární bloger Martin Selner ostatně vypsal anketu o tvář těchto voleb - na výběr jsou právě jen Aleš Brichta a Marek Prchal.

Sociální sítě si všimly i pohřebního designu volebního štábu ČSSD.

Nebo "realistického" odhadu Realistů.

A korunu tomu nasadily Opráski s historje.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Bělobrádek na post předsedy lidovců kandidovat nebude

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. "Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek. Bartošek je místopředsedou strany a šéfem jejího poslaneckého klubu, Tomáš Zdechovský europoslancem.

Post předsedy opouští Marek Výborný z rodinných důvodů, před časem mu zemřela manželka a on musí pečovat o děti. Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín musí ještě potvrdit celostátní konference.

před 1 hodinou

Z nemocnice v Ostravě propustili i druhého zraněného při úterní střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy