Nejbizarnější okamžiky voleb? Brichtova hymna, Okamurova selekce novinářů a Babišův polibek

hrz
21. 10. 2017 20:45
Volby skončily, hlasy jsou spočteny, kostky vrženy. Sociální sítě řeší pachuť ani ne tak z volebních výsledků, jako z bizarních okamžiků, které se odehrály ve volebních štábech jednotlivých stran. V hitparádě "bizárů" bezesporu vedou Okamurovi vyhazovači novinářů, Aleš Brichta v kostlivecké mikině pějící českou hymnu či Babišův vřelý polibek s marketingovým stratégem ANO Markem Prchalem.
Foto: Aktuálně.cz, DVTV

Čeští uživatelé sociálních sítí pochopitelně žijí volbami. Ovšem ani ne tolik komentáři volebních výsledků či spekulacemi o možných koalicích, jako spíše celkovým dojmem.

Dá se říct, že uživatele nejvíce šokovaly tři bizarní okamžiky. Tím prvním bylo (dle uživatelů poněkud nesvobodné a nedemokratické, nicméně velmi přímé) vyvádění novinářů z volebního štábu strany Svoboda a přímá demokracie. Selekce byla prováděna na základě míry kritičnosti vůči Tomiu Okamurovi a jeho straně.

Japonští novináři byli ovšem předsedou SPD vítáni.

Na žebříček nejbizarnějších momentů voleb rezonujících sítěmi pochopitelně patří vrávorající zpěvák Aleš Brichta v kostlivecké mikině, kterak zpívá českou hymnu s Tomiem Okamurou a širším vedením SPD.

V této hitparádě "bizárů" mu pak šlape na paty Andrej Babiš a jeho polibek s marketingovým odborníkem Markem Prchalem. Ten je skrytou tváří Hnutí ANO, zkušeným stratégem kampaně na sociálních sítí a jedním z klíčů Babišova úspěchu.

Populární bloger Martin Selner ostatně vypsal anketu o tvář těchto voleb - na výběr jsou právě jen Aleš Brichta a Marek Prchal.

Sociální sítě si všimly i pohřebního designu volebního štábu ČSSD.

Nebo "realistického" odhadu Realistů.

A korunu tomu nasadily Opráski s historje.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy