Nejbizarnější okamžiky voleb? Brichtova hymna, Okamurova selekce novinářů a Babišův polibek

hrz
21. 10. 2017 20:45
Volby skončily, hlasy jsou spočteny, kostky vrženy. Sociální sítě řeší pachuť ani ne tak z volebních výsledků, jako z bizarních okamžiků, které se odehrály ve volebních štábech jednotlivých stran. V hitparádě "bizárů" bezesporu vedou Okamurovi vyhazovači novinářů, Aleš Brichta v kostlivecké mikině pějící českou hymnu či Babišův vřelý polibek s marketingovým stratégem ANO Markem Prchalem.
Foto: Aktuálně.cz, DVTV

Čeští uživatelé sociálních sítí pochopitelně žijí volbami. Ovšem ani ne tolik komentáři volebních výsledků či spekulacemi o možných koalicích, jako spíše celkovým dojmem.

Dá se říct, že uživatele nejvíce šokovaly tři bizarní okamžiky. Tím prvním bylo (dle uživatelů poněkud nesvobodné a nedemokratické, nicméně velmi přímé) vyvádění novinářů z volebního štábu strany Svoboda a přímá demokracie. Selekce byla prováděna na základě míry kritičnosti vůči Tomiu Okamurovi a jeho straně.

Japonští novináři byli ovšem předsedou SPD vítáni.

Na žebříček nejbizarnějších momentů voleb rezonujících sítěmi pochopitelně patří vrávorající zpěvák Aleš Brichta v kostlivecké mikině, kterak zpívá českou hymnu s Tomiem Okamurou a širším vedením SPD.

V této hitparádě "bizárů" mu pak šlape na paty Andrej Babiš a jeho polibek s marketingovým odborníkem Markem Prchalem. Ten je skrytou tváří Hnutí ANO, zkušeným stratégem kampaně na sociálních sítí a jedním z klíčů Babišova úspěchu.

Populární bloger Martin Selner ostatně vypsal anketu o tvář těchto voleb - na výběr jsou právě jen Aleš Brichta a Marek Prchal.

Sociální sítě si všimly i pohřebního designu volebního štábu ČSSD.

Nebo "realistického" odhadu Realistů.

A korunu tomu nasadily Opráski s historje.

 

Právě se děje

Další zprávy