Pohřeb v Peru zachvátila panika. Účastníci uslyšeli klepání zevnitř rakve

Video Video
8. 5. 2022 7:00
K nečekanému zvratu došlo minulý týden na pohřbu ve městě Ferreñafe na severozápadě Peru. Jeho účastníci najednou při smutečním obřadu slyšeli, jak se z rakve ozývají zvuky a klepání na víko. Okamžitě ji v tu chvíli otevřeli a zjistili, že jejich údajně mrtvá příbuzná má otevřené oči a je stále naživu. Zdravotníci poté ženu urychleně převezli do nemocnice, kde ale za několik hodin zemřela.
K nečekanému zvratu došlo minulý týden na pohřbu ve městě Ferreñafe na severozápadě Peru. | Video: Facebook / Chancay Al Dia, Facebook / Noticias Ferrenafe

"Otevřela oči a potila se. V tu chvíli jsem co nejrychleji běžel do kanceláře a zavolal policii," popsal svůj zážitek pro lokální deník La Vanguardia správce hřbitova Juan Segundo Cajo. Po příjezdu záchranné služby lékaři konstatovali, že Rosa Isabel Cespede Callacaová je sice ve velmi vážném stavu, ale skutečně vykazuje základní životní funkce.

Její pozůstalí zachytili na mobilní telefony prvotní paniku, která na místě zavládla bezprostředně po otevření rakve. Na záběrech je patrné, jak několik mužů urychleně vynáší otevřenou rakev s probuzenou ženou k nákladnímu automobilu na převoz do nemocnice.

Šestatřicetiletou Callacaovou prohlásili lékaři na konci dubna po vážné autonehodě, při níž utrpěla život ohrožující zranění, za mrtvou. Několik dní její tělo poté před pohřbem, který se konal 26. dubna, leželo v tamní márnici.

Příbuzní Callacaové nyní obviňují personál v nemocnici, do níž byla žena po autonehodě převezena, z vážného pochybení. "Chceme vědět, proč moje neteř včera reagovala, když jsme ji chtěli pohřbít. Máme k tomu důkazy," uvedla pro deník La Vanguardia příbuzná Callacaové, která chtěla zůstat v anonymitě. Tamní policisté nyní případ prošetřují.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy