Návštěvník kina si chtěl otevřít pivo pepřovým sprejem. K útěku donutil 200 lidí

ČTK ČTK
2. 11. 2017 9:04
Dvě stě návštěvníků kina v německém Osnabrücku donutil k útěku mladý muž, který si chtěl sledování filmu zpříjemnit popíjením piva. Protože u sebe neměl otvírák, pomohl si lahvičkou s pepřovým sprejem. Nádobka ale tlak nevydržela a dráždivá látka unikla do kinosálu, informovala agentura DPA. Plyn, který začal unikat, se pokusil ještě zadržet svými prsty, ale bez úspěchu. Zakrátko muselo všech zhruba dvě stě návštěvníku kina sál urychleně opustit. "Byl to opravdový chaos," řekl ředitel kina. "Po půl hodině větrání jsme ale mohli film začít přece jen promítat," dodal. Incident si nevyžádal zraněné, mladík tudíž zřejmě nebude stíhaný.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy