Najdete skryté číslo v optické iluzi? Nad videem si lámou hlavu tisíce lidí

Video Video
6. 7. 2022 7:17
Dokážete najít skryté číslo v optické iluzi? Uživatelé TikToku si lámou hlavu nad virálním videem. Podle TikTokera Pasillusion, který s optickým klamem přišel, dokážou skryté číslo najít jen dva z pěti lidí.
Video: TikTok

Na obrázku černých a bílých čár není na první pohled nic zvláštního. Jde ale o optickou iluzi, ve které je ukryté číslo. "Jenom dva z pěti lidí dokážou číslo najít. Pomůže, když si oddálíte od obličeje telefon," radí TikToker, který na svém profilu sdílí optické klamy.

Uživatelé si nad hádankou lámou hlavu. Někteří tvrdí, že jde jen o linky a žádné číslo v obrázku není. Jiní zase hádají špatná čísla, a to nejčastěji 7, 71, 77. Správnou odpovědí je ale číslo 17.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy