reklama
 
 

Nafukovací jednorožci na moře nepatří, varují záchranáři. Lehátka lidi odnáší na širé moře

14. 7. 2018 9:04
Britští záchranáři se v posledních dnech potýkají s desítkami případů, kdy byli lidé na svých nafukovacích lehátkách odfouknuti na širé moře. Jednu ženu musela vyzvedávat helikoptéra, protože se dostala do oblasti, kudy proplouvají velká nákladní a námořní plavidla. "Zdůrazňujeme, že nafukovací lehátka nejsou vhodná pro využívání na moři. Příliv a odliv, vítr a jakékoliv změny počasí mohou způsobit, že jsou lidi na lehátku odvátí daleko od bezpečných břehů," upozornil důstojník pobřežní stráže Piers Stanbury. 

Hit léta, nafukovací jednorožci a další podobná lehátka, jsou sice populární po celém světě a taky na sociálních sítích, ale pobřežním záchranářům častokrát přidělávají spíše starosti.

Britský The Telegraph informoval o tom, že se britští záchranáři v posledních dnech zabývali již desítkami případů, při kterých byli lidé na svých stylových lehátkách na jihu Anglie odfouknuti na širé moře. 

"Zdůrazňujeme, že nafukovací lehátka nejsou vhodná pro využívání na moři. Příliv a odliv, vítr a jakékoliv změny počasí mohou způsobit, že jsou lidi na lehátku odvátí daleko od bezpečných břehů. Prosím, nepoužívejte je u moře. Nafukovací lehátka by se měla používat jenom v bazénech," nechal se slyšet důstojník pobřežní stráže Piers Stanbury. 

Britští záchranáři například museli zasahovat u celkem patnácti případů během jediného dne. Pro jednu ženu na jednorožci musela přiletět helikoptéra, protože se dostala do oblasti, kudy projíždějí nákladní a vojenská plavidla.

Záchranáři z britské pobřežní agentury také uvedli, že čas od času narazí na osamělé nafukovací plameňáky nebo jednorožce, kteří uplavali svým majitelům a dlouhé hodiny pak tráví hledáním potenciálně ztracených lidí na moři. "Některá nafukovací lehátka posbíraly naše týmy, ale některé doplavou až do Francie," uvedli.

autor: Magazín | 14. 7. 2018 9:04

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama