Usain Bolt během vítězné stovky pózoval fotografům. Jeho šibalský úsměv teď baví internet

pv
17. 8. 2016 12:43
Usain Bolt na olympiádě v Riu opět potvrdil, že je králem krátkých atletických tratí. S přehledem vyhrál královskou sprinterskou disciplínu v běhu na 100 metrů a oslavil své již sedmé olympijské zlato. Svou dominanci na této trati potvrdil jamajský sprinter již v rozběhu, kde dokázal před průběhem cíle ještě zapózovat fotografům. Jeho fotografie zaujala uživatele sociálních sítí, kteří se jali vytvářet vtipné koláže.
Foto: ČTK

Usain Bolt potvrdil svou dominanci na trati 100 metrů, kdy ovládl finále a soupeřům již na třetí olympiádě po sobě ukázal záda. Jamajský sprinter kraloval již v rozběhu, který vyhrál i přesto, že před průběhem cíle zapózoval fotografům.

Toho si všimli uživatelé na sociálních sítích, kteří začali vytvářet vtipné koláže.

Podle některých lidí si Bolt uprostřed nejkratšího sprintu uvědomil, že si dlouho neměnil profilovou fotku na Facebooku, tak se rozhodl to změnit.

Podle jiných si nejspíše zrovna všiml, že si jedna z jeho atletických kolegyň změnila status ze zadané na nezadanou. Ještě že jsou v Riu na podobné případy připraveni a pro sportovce mají připraveno téměř půl milionu prezervativů.

LMFAOOO #usainbolt #facebook

Fotka zveřejněná uživatelem Willie F. Arline (@war_of_will),

Pro mnohé je klid jamajského sprintera metaforou k všednímu životu obyčejných lidí. Každý máme přeci občas ten pocit, když nás dohání spánek, povinnosti a uzávěrky, ale dál si v klidu a s úsměvem jen tak proplouváme.

"Vítězové se soustředí na vyhrávání, poražení na vítěze," stojí u motivačního obrázku, který vznikl z fotky fenomenálního amerického plavce Michaela Phelpse. Bolt má na to očividně jiný názor.

Běž, Usaine, běž.

Rozverný... to je nejspíše slovo nejlépe vystihující fotografii.

U podobných memů je vždy nejlepší, když se spojí s jinými. Jako třeba s populárním "brečícím Jordanem".

Víte, co dělá Usain Bolt, když mu ujede autobus? Počká na další zastávce.

Pro někoho je to závod o životní úspěch, pro někoho dobrá možnost zapózovat pro kamery.

A to hezky ze všech úhlů.

Má to jedinou nevýhodu, nedají se v téhle rychlosti lovit pokémoni a líhnout vajíčka.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy