Usain Bolt během vítězné stovky pózoval fotografům. Jeho šibalský úsměv teď baví internet

pv
17. 8. 2016 12:43
Usain Bolt na olympiádě v Riu opět potvrdil, že je králem krátkých atletických tratí. S přehledem vyhrál královskou sprinterskou disciplínu v běhu na 100 metrů a oslavil své již sedmé olympijské zlato. Svou dominanci na této trati potvrdil jamajský sprinter již v rozběhu, kde dokázal před průběhem cíle ještě zapózovat fotografům. Jeho fotografie zaujala uživatele sociálních sítí, kteří se jali vytvářet vtipné koláže.
Foto: ČTK

Usain Bolt potvrdil svou dominanci na trati 100 metrů, kdy ovládl finále a soupeřům již na třetí olympiádě po sobě ukázal záda. Jamajský sprinter kraloval již v rozběhu, který vyhrál i přesto, že před průběhem cíle zapózoval fotografům.

Toho si všimli uživatelé na sociálních sítích, kteří začali vytvářet vtipné koláže.

Podle některých lidí si Bolt uprostřed nejkratšího sprintu uvědomil, že si dlouho neměnil profilovou fotku na Facebooku, tak se rozhodl to změnit.

Podle jiných si nejspíše zrovna všiml, že si jedna z jeho atletických kolegyň změnila status ze zadané na nezadanou. Ještě že jsou v Riu na podobné případy připraveni a pro sportovce mají připraveno téměř půl milionu prezervativů.

LMFAOOO #usainbolt #facebook

Fotka zveřejněná uživatelem Willie F. Arline (@war_of_will),

Pro mnohé je klid jamajského sprintera metaforou k všednímu životu obyčejných lidí. Každý máme přeci občas ten pocit, když nás dohání spánek, povinnosti a uzávěrky, ale dál si v klidu a s úsměvem jen tak proplouváme.

"Vítězové se soustředí na vyhrávání, poražení na vítěze," stojí u motivačního obrázku, který vznikl z fotky fenomenálního amerického plavce Michaela Phelpse. Bolt má na to očividně jiný názor.

Běž, Usaine, běž.

Rozverný... to je nejspíše slovo nejlépe vystihující fotografii.

U podobných memů je vždy nejlepší, když se spojí s jinými. Jako třeba s populárním "brečícím Jordanem".

Víte, co dělá Usain Bolt, když mu ujede autobus? Počká na další zastávce.

Pro někoho je to závod o životní úspěch, pro někoho dobrá možnost zapózovat pro kamery.

A to hezky ze všech úhlů.

Má to jedinou nevýhodu, nedají se v téhle rychlosti lovit pokémoni a líhnout vajíčka.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy